Psy do adopcji - Schronisko w Krzesimowie

Jak adoptować psa?

Pies ze schroniska – największy przyjaciel

Przed adopcją – co musisz wiedzieć zanim adoptujesz psa?

Co musisz wiedzieć zanim adoptujesz psa?

 • Gdy chcesz przyjąć psiaka do domu, pamiętaj, że stanie się on członkiem rodziny i tak jak inni ma swoje potrzeby. Wymaga codziennej troski, opieki i miłości do końca swych dni.
 • Należy respektować fakt iż pies jest zwierzęciem, które działa instynktownie i w sytuacji nieodpowiedniego traktowania może stanowić zagrożenie dla siebie i całej rodziny.
 • Przed podjęciem decyzji o adopcji należy dokładnie przemyśleć czy masz ustabilizowaną i pewną sytuację mieszkaniową oraz finansową.
 • Przy wyborze psiaka należy kierować się przede wszystkim temperamentem, charakterem psa oraz swoimi możliwościami. Osoby starsze nie powinny brać pod opiekę młodych, pełnych energii psów gdyż siłą rzeczy nie będą oni w stanie zaspokoić potrzeb takiego czworonoga. Osobom z małymi dziećmi nie polecamy adopcji psa po przejściach, wymagającego ostrożnego traktowania. Ect.
 • Decydując się na konkretną rasę lub psa w typie należy pogłębić wiedzę na temat danej rasy, jej potrzeb, zachowań. Należy dobrać rasę do zwyczajów domowników.
 • Pamiętaj, iż szczeniaki lub młode psy wymagają poświęcenia większej ilości czasu aniżeli psy starsze. Wymagają także umiejętnego wychowania i nauki podstawowych zachowań.
 • Należy zdawać sobie sprawę, iż posiadanie psa wiąże się z kosztami wyżywienia, ewentualnego leczenia, profilaktyki zdrowotnej (cykliczne odrobaczanie i szczepienie) oraz pielęgnacji.
 • Zalecamy również aby przemyśleć czy jesteśmy w stanie zapewnić psu odpowiednią opiekę w trakcie wyjazdu na wakacje czy święta. Coroczne porzucanie psów przez nieodpowiedzialnych „właścicieli” jest bardzo poważnym problemem z którym staramy się walczyć.
 • Nie należy adoptować psów „na prezent”. Narzucanie innym obowiązku związanego z posiadaniem psa jest bardzo nierozważnym gestem narażającym obydwie strony na poważne kłopoty.
 • Jeśli jesteś gotowy na przyjęcie czworonoga pod dach pamiętaj, iż w wyborze psa powinna uczestniczyć cała rodzina ponieważ tylko w bezpośrednim kontakcie można ocenić wzajemne relacje psa oraz członków rodziny.
 • Pamiętaj, że nie ma złych, czy głupich psów. Wszystko zależy od Ciebie i od pracy, jaką włożysz w wychowanie swojego psa. Naucz go, jak być dobrym psem.

Adopcja psa to ekscytujący moment w życiu, w którym pojawia się nowy członek rodziny. Pragniemy aby wszyscy nasi podopieczni znaleźli się w odpowiedzialnych, kochających domach. Najważniejszym o co prosimy jest należyte i racjonalne przemyślenie decyzji jaką jest adopcja psa.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat odpowiedniego doboru psa, zapraszamy do zakładki Wiedza, gdzie umieszczonych jest wiele przydatnych artykułów.

Warunki adopcji psa – co musisz zrobić żeby adoptować psa?

Aby stać się opiekunem jednego z naszych podopiecznych należy spełniać kilka warunków i przejść przez kilka prostych kroków.

 • Psy wydawane są tylko i wyłącznie osobom pełnoletnim nie będącym pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Adoptujący powinien posiadać przy sobie dowód osobisty.
 • Przed adopcją pracownicy schroniska lub wolontariusze prowadzący adopcję mają prawo do przeprowadzenia wywiadu środowiskowego dotyczącego warunków w jakich będzie żył pies, w dobrze pojętym interesie zwierzęcia.
 • W momencie adopcji zostaje podpisana umowa adopcyjna. Podczas podpisywania umowy adopcyjnej prosimy o wniesienie dobrowolnego datku, który jest ważną pozycją w budżecie schroniska przeznaczoną na psy, które w schronisku zostają. Datki te są przeznaczane na opiekę lekarską, wyżywienie, zabiegi kastracji/sterylizacji oraz zakup nowych bud lub boksów.
 • Zgodnie z umową adopcyjną pracownicy schroniska lub wolontariusze mają prawo do przeprowadzenia wizyty po adopcyjnej mającej na celu sprawdzenie w jakich warunkach żyje pies oraz jak jest on traktowany. W przypadku odnotowania zaniedbań ze strony nowych opiekunów pracownicy schroniska lub wolontariusze mają prawo do odebrania zwierzęcia.
 • Schronisko w Krzesimowie nie oddaje psów do pracy, na łańcuch ani do boksów, z których nie będą miały możliwości wychodzić. Psy nie mogą być wykorzystywane do walk ani polowań.
 • Prosimy o zabranie ze sobą smyczy i obroży dla nowego członka rodziny.
 • Przed przyjazdem do schroniska w celu adopcji zwierzaka prosimy o kontakt telefoniczny pod numer 691-522-924.
 • Osoby zainteresowane adopcją zapraszamy do odwiedzin codziennie w godzinach 14-20.

Przed przyjazdem do schroniska w celu adopcji zwierzaka prosimy o kontakt telefoniczny.

Pomoc w adopcji

Zdecydowałeś się na adopcję psa, rozważyłeś wszelkie za i przeciw oraz wiesz już na pewno, że jest Ci pisane posiadanie czworonożnego przyjaciela. Chciałbyś wybrać jak najlepiej, tak abyś zarówno Ty jak i Twój pies wiedli życie pozbawione konfliktów. Jednak, jak wybrać tego jedynego psa spośród wielu, które widzisz po raz pierwszy?

Jeśli z jakichkolwiek powodów masz problem z doborem psa, skontaktuj się z nami!
Wypełnij formularz przedadopcyjny i odeślij nam go na adres adopcje@krzesimow-schronisko.pl

Dzięki temu dowiemy się, jakie są Twoje oczekiwania oraz możliwości i dobierzemy kilka psiaków, które według nas będą odpowiadać Tobie i Twojemu stylowi życia. Podczas wizyty w schronisku zawężony obszar rozważań na pewno będzie sprzyjał podjęciu dobrej decyzji.

Formularz nie jest obowiązkowy, ma on jedynie na celu pomoc w doborze odpowiedniego psa.

Jak powinieneś opiekować się swoim nowym przyjacielem?

Pies ze schroniska – największy przyjaciel, lecz musisz pamiętać że:

 • Większość psów przebywających w schronisku miała kiedyś swoje domy, zatem zostały nauczone pewnych zachowań lub nabyły je w schronisku, gdzie musiały nauczyć się załatwiać swoje potrzeby w boksie. Początkowo wyprowadzaj psa jak najczęściej aby mógł skojarzyć spacery z załatwianiem potrzeb na dworze.
 • Biorąc psa ze schroniska na początku waszej znajomości należy zachować ostrożność i mieć na względzie fakt, iż właśnie obróciliśmy świat czworonoga o 180 stopni. Dlatego dajmy mu czas na zaklimatyzowanie się, zapoznanie z nowym miejscem zamieszkania, osobami i okolicą. Początkowo zalecamy, aby wyprowadzać psa na smyczy i zainwestować w tzw. adresówkę z numerem telefonu nowych właścicieli na wypadek gdyby zdarzyła się ucieczka.
 • Do każdej nowej rzeczy przyzwyczajaj psa powoli i stopniowo. Np. do jazdy samochodem, zmiany żywienia, kąpieli.
 • Początkowo nie narażaj psa na zbędny stres. Jeżeli jest to możliwe przez pierwszy miesiąc nie kąp go (może być to dużym przeżyciem i szokiem). Naukę zarówno sztuczek jak i wychowania wprowadzaj powoli stosując system nagradzania pożądanych zachowań.
 • Wprowadź rytuały w opiece nad zwierzęciem. Okres adaptacji zwierzęcia to zarówno okres gdy pies ma czas na poznanie nas jak i na ustalenie zasad. Od początku stosuj założone przez siebie i domowników zasady.
 • W pierwszych dniach w nowym domu u psa może wystąpić brak apetytu bądź biegunka. Nie panikujmy – często są to objawy stresu związanego ze zmianą sytuacji życiowej, innego zapachu, miejsca i ludzi. Jeśli objawy nie ustąpią w przeciągu kilku dni – skontaktuj się z lekarzem weterynarii.
Schronisko w Krzesimowie - jak możesz pomóc podopiecznym schroniska - adopcje psów, suczek, szczeniaków, psów starszych lub chorych

Jak możesz pomóc?

nie da się opisać psiej wdzięczności

Głównym sposobem pomocy o którą najbardziej prosimy to pomoc w adopcjach. Zachęcaj znajomych i rodzinę do adopcji psiaków. Informuj wszystkich o istnieniu naszego schroniska, o wspaniałych psach jakie czekają na własne domy.
Dzięki fundacji Młodzi Młodym nasze schronisko ma możliwość zbierania 1% podatku. Zachęcamy zatem do przekazania 1% dla Krzesimowskich psiaków - to nic nie kosztuje!
Rób zakupy online poprzez stronę fanimani.pl gdzie możesz wybrać nasze schronisko jako organizację, której zostanie przekazany procent wartości sprzedaży.

Wesprzyj finansowo naszych podopiecznych:
Świdnickie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami
32 1240 5497 1111 0000 5006 4065

Schronisko w Krzesimowie wspierają