Psy do adopcji - Schronisko w Krzesimowie

Nasze akcje

Jak pomagamy naszym podopiecznym?

Dzień Dziecka
spotkanie
w Piaskach

Dzień Dzieckaspotkaniew Piaskach

4 czerwca 2016 roku kilku naszych podopiecznych miało przyjemność reprezentować schronisko na imprezie zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka w Piaskach! Kora, Borysek, Negra, Śliczny oraz Mgiełka przyciągnęli ogromną uwagę nie tylko tych najmłodszych uczestników spotkania.

Spotkanie
w Przedszkolu nr 3
w Łęcznej

Spotkaniew Przedszkolu nr 3w Łęcznej

08 lutego odwiedziliśmy wraz z Larą Przedszkole nr. 3 w Łęcznej. Celem spotkania było kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Podczas pogadanki dzieci wzbogaciły wiedzę na temat życia i zwyczajów jakie mają psy.

Spotkanie
w Przedszkolu nr 1
w Łęcznej

Spotkaniew Przedszkolu nr 1w Łęcznej

8 lutego odwiedziliśmy wraz z Larą Przedszkole nr. 1 W Łęcznej. Lara, która przyjechała podziękować dzieciom za przeprowadzoną zbiórkę darów na rzecz schroniska spisała się doskonale.

Spotkanie w
Przedszkolu „Aniołek”
w Łęcznej

Spotkanie wPrzedszkolu "Aniołek"w Łęcznej

22 stycznia 2016 roku odwiedziliśmy Niepubliczne Przedszkole „Aniołek” w Łęcznej wraz z naszą podopieczną Larą. Sunia wraz z wolontariuszką Sylwią podziękowała osobiście dzieciom za zebrane przez nich dary dla czworonogów z krzesimowskiego schroniska. Podczas wizyty oczywiście wszyscy mogli zapoznać się z Larą. Sunia domagała się pieszczot, a dzieci nie skąpiły jej uwagi.

Spotkanie w
Szkole Podstawowej
w Zawieprzycach

Spotkanie wSzkole Podstawowejw Zawieprzycach

11 grudnia 2015 roku przyjechaliśmy do Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zawieprzycach. Sunia reprezentująca na spotkaniu resztę naszych schroniskowych czworonogów przywitała wszystkich zebranych na sali merdając ogonem. Opowiedzieliśmy dzieciom o schronisku, o tym jak i skąd do nas trafiają oraz jak się nimi opiekujemy. Wytłumaczyliśmy również, że posiadanie psa to nie tylko przyjemność, ale również ogromna odpowiedzialność i obowiązek na wiele lat. Ogromnie dziękujemy szkole za przekazane nam dary i uczestnictwo w spotkaniu! Nasze schronisko reprezentowała sunie Lara wraz z koordynatorką wolontariatu Sylwią Hołdą.

Spotkanie w
Szkole Podstawowej
w Jawidzu

Spotkanie wSzkole Podstawowejw Jawidzu

11 grudnia 2015 roku zawitaliśmy do Szkoły Podstawowej im. H. Ch. Andersena w Jawidzu z okazji akcji Świąteczna Paka Dla Zwierzaka. Uczniowie zebrali karmę i różne akcesoria dla naszych podopiecznych. Podczas wizyty wytłumaczyliśmy uczniom co powinni zrobić, gdy spotkają na swojej drodze obcego, zbłąkanego psa. Uświadomiliśmy ich również, że nie wszystkie psy są tak przyjaźnie nastawione w stosunku do nowo poznanych im ludzi, jak sunia z którą przyjechaliśmy . Gorąco dziękujemy wszystkim za przekazane nam dary i uczestnictwo w spotkaniu! Nasze schronisko reprezentowała sunia Lara wraz z wolontariuszka Sylwią Hołdą.

Zimowa zbiórka
organizowana przez
IVSA Lublin

Zimowa zbiórka organizowana przez IVSA Lublin

W dniach 3 oraz 4 grudnia 2015 roku odbyła się IV Zimowa Zbiórka na rzecz Schroniska w Krzesimowie organizowana przez IVSA Lublin oraz Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. 3 grudnia, czwórka naszych podopiecznych reprezentowała schronisko oraz polecała się do adopcji. Udało zebrać się ponad 300 kg karmy, ryż, kaszę, około 25 kg makaronu, OLBRZYMIE ilości koców, kołder, ręczników, poduszek, słomę, a także bardzo dużo misek, smyczy, obróżek i zabawek.

Spotkanie
w Szkole Podstawowej
w Piaskach

Spotkaniew Szkole Podstawowejw Piaskach

Dnia 29.10.2015 odwiedziliśmy wraz z naszą podopieczną – Isią, Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Piaskach! Pokazaliśmy uczniom kilka zdjęć w formie prezentacji multimedialnej przedstawiających nasze schronisko i krótko o nim opowiedzieliśmy.

Spotkanie
w Przedszkolu
w Piaskach

Spotkaniew Przedszkoluw Piaskach

W dniu 29.10.2015 odwiedziliśmy również Miejsko-Gminne Przedszkole w Piaskach. Króciutko opowiedzieliśmy skąd jesteśmy i czym się zajmujemy – resztę spotkania zorganizowała Isia, która chętnie poznawała dzieci i dawała się im pogłaskać.

Spotkanie
w Szkole Podstawowej
w Januszówce

Spotkaniew Szkole Podstawowejw Januszówce

27 listopada 2015 roku odwiedziliśmy Szkołę Podstawową im. Bolesława Prusa w Januszówce, z okazji akcji Świąteczna Paka Dla Zwierzaka, zorganizowanej specjalnie dla naszych podopiecznych. Dzieci wysłuchały informacji na temat naszego schroniska, psów i ich losów. Dowiedziały się, że każdy psiak ma swój własny, niepowtarzalny charakter – tak samo jak i my. Największym zainteresowaniem jednak cieszyła się Lara, która śmiało, ale zarazem delikatnie bawiła się z uczniami.

Spotkanie
w Szkole Podstawowej
w Spiczynie

Spotkaniew Szkole Podstawowejw Spiczynie

Dnia 27 listopada 2015 roku zawitaliśmy do Szkoły Podstawowej w Spiczynie. Uczniowie zebrali się na sali gimnastycznej, aby wysłuchać kilku słów na temat schroniska i naszych psiaków. Główną atrakcją zdecydowanie stała się Lara, która z wielką ochotą bawiła się ze wszystkimi nowo poznanymi jej osobami.

Przywiezienie
darów z Wielkiej
Piaseckiej Zbiórki

Przywiezienie darów z WielkiejPiaseckiej Zbiórki

Do akcji włączyły się: Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Piaskach, Miejsko – Gminne Przedszkole w Piaskach, Szkoła Podstawowa w Woli Piaseckiej, Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Kozicach Dolnych, Zespół Szkół im. Heleny Babisz w Bystrzejowicach Pierwszych, Miejskie Centrum Kultury w Piaskach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Majdanie Kozic Górnych, Zespół Szkół w Trawnikach, Zespół Placówek Oświatowych im. Stefana Batorego w Biskupicach, Gimnazjum Nr 1 im. A.N.Patka w Piaskach

Spotkanie
w Zespole Szkół
w Bystrzejowicach Pierwszych

Spotkaniew Zespole Szkółw Bystrzejowicach Pierwszych

20 listopada 2015 roku odwiedziliśmy i zaprezentowaliśmy się w Zespole Szkół im. Heleny Babisz w Bystrzejowicach Pierwszych. Szkoła zaangażowana była w wielką piasecką zbiórkę dla Krzesimowa. Opowiedzieliśmy krótko uczniom o schronisku, jego wartościach, codzienności oraz zaprezentowaliśmy najmłodszego z podopiecznych – 3 miesięczną sunię (córkę Dusi). Spotkanie było podzielone – jedna część przeznaczona została dla dzieci z przedszkola, druga dla klas starszych. Dzieci zadawały mnóstwo pytań i były zainteresowane sprawami schroniska.

Spotkanie w S.O.
Szkolno-Wychowawczym
w Kozicach Dolnych

Spotkanie w S.O.Szkolno-Wychowawczymw Kozicach Dolnych

Dnia 20 listopada 2015 roku zawitaliśmy do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kozicach Dolnych. Ośrodek był zaangażowany w wielką piasecką zbiórkę dla Krzesimowa. Młodzież bardzo chętnie i entuzjastycznie przywitała pieska oraz zajmowała się nim z uwagą, a zarazem z ogromną delikatnością.

Spotkanie
w Szkole Podstawowej nr 17
w Lublinie

Spotkaniew Szkole Podstawowej nr 17w Lublinie

Dnia 17.11.2015 roku nasze psiaki brały udział w zajęciach edukacyjnych dla dzieci z klas pierwszych, przeprowadzonych przez grupę gimnazjalistek. Podczas zajęć dziewczyny tłumaczyły w jaki sposób należy troszczyć się o zwierzęta oraz promowały adopcje zamiast kupowania zwierząt. Elementem ich inicjatywy była także zbiórka na rzecz naszego schroniska. Akcja przeprowadzona została pod okiem Fundacji Działań Edukacyjnych KReAdukacja.

Druga zbiórka darów na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

Druga zbiórka darów na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

Zbiórka dla naszych psiaków na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, trwająca 3.11.2015-5.11.2015 okazała się wielkim sukcesem! Dostaliśmy masę świetnych darów – od karmy, po koce, do zabawek i przeróżnych gryzaków dla psów.

Pierwszy Świdnicki Zwierzopiknik z udziałem psów z Krzesimowa

Pierwszy Świdnicki Zwierzopiknik z udziałem psów z Krzesimowa

W dniu 4.10.2015 na Placu Konstytucji 3 Maja w Świdniku odbył się pierwszy Świdnicki Zwierzopiknik. Wzięły w nim udział psiaki z naszego schroniska. Czworonogi wyróżniały się pięknymi, czerwonymi chustami na szyjach i wzbudzały ogromne zainteresowanie.

Gala projektu Średni Obywatel Duża Sprawa – w roli głównej Pikuś

Gala projektu Średni Obywatel Duża Sprawa - w roli głównej Pikuś

7 czerwca jeden z naszych podopiecznych wystąpił na gali projektu „Średni Obywatel Duża Sprawa” jako przedstawiciel wszystkich skrzywdzonych i porzuconych przez człowieka zwierząt. Był to Pikuś, nasza schroniskowa pociecha, która przybyła do nas z dziurą w tchawicy. Pikuś bezwstydnie, a także z pełną kulturą zaprezentował się na scenie przed publicznością. Nagrodzony brawami dumnie i pełen spokoju zszedł ze sceny. Stał się nasza prawdziwa gwiazdą ;)

Zbiórka darów rzeczowych na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

Zbiórka darów rzeczowych na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

Zbiórka organizowana na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie przez Wydziałową Radę Samorządu Studenckiego Wydziału Agrobioinżynierii oraz Studenckie Koło Naukowe Leśników UP w Lublinie, trwała od 8 do 10 czerwca. Ostatniego dnia zbiórki zabraliśmy kilka z naszych psiaków, aby zachęciły ludzi do pomocy! :) Mamba, Pikuś oraz Panczita spisali się na medal. Byli prawdziwą atrakcją i świetnie reprezentowali innych naszych podopiecznych. Również i dla nich była to niezapomniana przygoda, a także szansa na poznanie różnych zapachów oraz pokazanie się światu. Psiaki świetnie się bawiły i wzbudziły mocne zainteresowanie.

Schronisko w Krzesimowie - jak możesz pomóc podopiecznym schroniska - adopcje psów, suczek, szczeniaków, psów starszych lub chorych

Jak możesz pomóc?

nie da się opisać psiej wdzięczności

Głównym sposobem pomocy o którą najbardziej prosimy to pomoc w adopcjach. Zachęcaj znajomych i rodzinę do adopcji psiaków. Informuj wszystkich o istnieniu naszego schroniska, o wspaniałych psach jakie czekają na własne domy.
Dzięki fundacji Młodzi Młodym nasze schronisko ma możliwość zbierania 1% podatku. Zachęcamy zatem do przekazania 1% dla Krzesimowskich psiaków - to nic nie kosztuje!
Rób zakupy online poprzez stronę fanimani.pl gdzie możesz wybrać nasze schronisko jako organizację, której zostanie przekazany procent wartości sprzedaży.

Wesprzyj finansowo naszych podopiecznych:
Świdnickie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami
32 1240 5497 1111 0000 5006 4065

Schronisko w Krzesimowie wspierają