Psy do adopcji - Schronisko w Krzesimowie

Psy adoptowane - nasi podopieczni w nowych domach

Schronisko w Krzesimowie - Świdnickie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami

Malwina

Malwina

Wiecznie uśmiechnięta, z wiecznie rozhuśtanym ogonem i charakterem szczeniaka, schroniskowy promyczek słońca – to zdanie idealnie opisuje Malwinę. Malwina to ok. 7-letnia suczka w typie owczarka niemieckiego. Jak przystało na owczarka, Malwinka szczeka, gdy zachodzi taka potrzeba, ale jest przy tym nieagresywna – uwielbia dużych i małych ludzi, którym przy każdej okazji rozdaje całusy. Malwinka pięknie chodzi na smyczy. Charakter suczki zdecydowanie przeczy jej wiekowi. Malwinka uwielbia bawić się z innymi psami, przy czym nie ma znaczenia, czy jest to pies czy inna suczka. Nie powinna mieć też problemów w kontakcie z kotami. Uwielbia długie spacery, a na smyczy nie ciągnie. Malwina sprawdzi się jako pies stróżujący, jednak naszym marzeniem byłoby znalezienie jej domu, w którym będzie członkiem rodziny i to takie domy będą miały pierwszeństwo adopcji. Szukamy takiego domu, w którym człowiek będzie pozwalał Malwince udowadniać, jak wspaniałym jest psem i który zrekompensuje jej wszystkie lata spędzone w schroniskowym boksie; domu, gdzie będzie spędzał z nią czas i nie zostawi jej samej sobie. Idealny będzie dom z drugim przyjaznym psem. Żaden pies nie zasługuje na trafienie do schroniska, ale Malwinka wyjątkowo na to nie zasługuje. Malwinka odwdzięczy się dozgonną psią wiernością, możemy to zagwarantować! 

Wafel

Wafel

W styczniu Wafel przybłąkał się pod bramę schroniska, a dokładniej przyszedł za naszym pracownikiem, który był na spacerze z psami w lesie. Pojawił się nie wiadomo skąd. Na drodze do schroniska widziano samochód terenowy, wyjeżdżający z lasu. Najprawdopodobniej ktoś pozbył się Wafla, wyrzucając go w lesie. Psiak jest zadbany, ma ładną, zdrowa sierść, ale nie miał obroży ani chipu. Jest młody, najwyżej 2-letni i przyjacielski, niewykluczone, że był psem domowym. Jest dość duży (do 20 kg), budową przypomina przerośniętego jamnika. Psiak wesoły, towarzyski i ufny wobec człowieka. W stosunku do spokojnych suczek jest bardzo tolerancyjny, natomiast nie zawsze toleruje innych samców. Jest bardzo energiczny, chodzi ładnie na smyczy, ale zdarza mu się ciągnąć.

Niger

Niger

Z wolontariuszkami żartujemy, że to nasz schroniskowy bullterier :) Postawny, mały gość. Jest umięśniony i dobrze zbudowany. Szybko adaptuje się do nowych warunków. Uwielbia wylegiwać się na trawie. Wyciąga się wtedy, pręży i tarza. Bywa dominujący w stosunku do innych samców, w stosunku do samiczek jest pokojowo nastawiony. Szybko nauczył się chodzenia na smyczy, choć początkowo niekoniecznie podobały mu się szelki. Szybko się więc uczy i ma potencjał. W stosunku do dorosłych i dzieci ma bardzo pogodne nastawienie.

Murzynka

Murzynka

Wiek: 7 lat Płeć: Suczka Wielkość: średnia W schronisku od: 04.2011

Lamia

Lamia

Lamia to typowa sunia ze schroniska. Sunia przy kości, zwyczajna, która niczym szczególnym się nie wyróżnia. Suczek takich jak ona jest wiele. W człowieka zapatrzona jest jak w obrazek. Cicha, spokojna, nieskora do kłótni z innymi czworonogami.

Fanta

Fanta

Fanta to pies, który dosyć źle znosi schroniskową rzeczywistość. Długo przebywa w schronisku, zna wszystkich opiekunów, a mimo to jest psem lękliwym i wycofanym, jednak potulnym i posłusznym.

Elma

Elma

Elma… Zamyślona, zrezygnowana. Typ psa, dla którego życie bez człowieka nie ma sensu. Spokojna, opanowana i ufna, szybko odnalazłaby się w nowym domu, gdyby tylko ktoś dał jej na to szansę. Sprawdzi się w domu z innym psem.

Smutas

Smutas

Smutas… Czemu zawdzięcza swe imię? Może nastrojowi, w jakim znajdował się po przyjeździe do schroniska, ponieważ kiedyś miał wspaniałą rodzinę, którą stracił i nie wiedział dlaczego? Nie wiedział, co właściwie zrobił, że zdecydowali się go pozbyć? Jedno jest pewne. Po starym Smutasie nie ma już ani śladu!

Romek

Romek

Romek – pies torpeda, który zaraża swoim optymizmem, uśmiechem i pogodnym nastawieniem. Jest przemiłym, młodym psem, do tego pięknie umaszczonym. Wszędzie go pełno, jest energiczny i nie może usiedzieć w miejscu.

Reksio

Reksio

Reks – zyskuje przy bliższym poznaniu. W pierwszej chwili jest zdystansowany. Unika człowieka. Obwąchuje teren, nie zwracając na człowieka większej uwagi. Jego zainteresowanie budzi dopiero smakołyk – Reksio jest wielkim łasuchem.

Niko

Niko

Niko ma prawdopodobnie domieszkę husky – spójrzcie na ten piękny smukły pysk i gęstą, puszystą sierść. Uwielbia zwiedzać, swój czas na spacer zawsze spędza na wybiegu i nigdy nie siedzi w boksie.

Misiek

Misiek

Misiek to jeden ze starszych mieszkańców naszego schroniska. Już trafiając tutaj był dziadziem. Nogi odmawiają już posłuszeństwa, słuch też już nie ten… Ale Misiek ma w sobie ogromną wolę życia! On ciągle wierzy, że pewnego dnia ktoś go stąd zabierze na resztę jego dni.

Łatek

Łatek

Wiek: 12 lat Płeć: Pies Wielkość: Duży W schronisku od: 02.2012 Pochodzenie: Józefów nad Wisłą

Lisek

Lisek

Lisek to psiak o miękkim futerku, dla którego kontakt z człowiekiem jest ponad wszystkim. Uwielbia pieszczoty i zabawę. To pies bezproblemowy, otwarty, zawsze uśmiechnięty.

Dafi

Dafi

Dafi to mały szorstkowłosy kawaler. Pomimo 8 lat ma trochę szczenięce usposobienie. Lubli być głaskany i przytulany.

Chojrak i Bystrzak

Chojrak i Bystrzak

Chojrak i Bystrzak, czyli nasi schroniskowi bracia bliźniacy. Pomimo niezwykłej urody nie mają jakoś szczęścia i do tej pory nikt ich nie wypatrzył. Dlaczego?

Bruno

Bruno

Bruno to piękny, 7-letni pies średniej wielkości. Bruno lubi ruch i kąpiele w wodzie, ale w schronisku jakby przygasł. Pewnie dlatego, że uwielbia towarzystwo człowieka, a tu nie ma go na wyłączność. Zdjęcia świetnie ukazują to, jak oddanym jest psem. Wystarczy przykucnąć, a Bruno już jest obok. Bruno jeszcze może odzyskać radość życia, ale potrzebuje do tego obecności człowieka.

Bluszcz

Bluszcz

Bluszcz trafił do schroniska jako półroczny szczeniak. Swoje imię zawdzięcza temu, że będąc mały, potrafił przytulać się do ludzkich nóg i obejmować je łapkami, zupełnie jak bluszcz owija się wokół kijka. :)

Baron

Baron

Baron należy do tzw. psich „wielkoludów”. Młody, piękny i inteligentny. Spokojny, grzeczny i przyjazny w kontakcie z człowiekiem. Potrafi skupić uwagę na człowieku.

Wąż

Wąż

Wąż to psiak ze Strzyżewic (Osmolice I). Podejrzewamy, że psiak został kiedyś bardzo skrzywdzony przez człowieka. Stąd wzięło się jego imię – wąż, ponieważ czołga się w obecności człowieka ze strachu. Pomimo tego jest bardzo posłuszny i widać, że ogromnie potrzebuje głaskania, przytulania i wszelkiego kontaktu z człowiekiem. Psiak pragnie miłości dlatego przełamuje nawet swój strach, co objawia się właśnie podejściem do człowieka w pozycji czołgania się. Wąż nie jest ani trochę agresywny, a wręcz przeciwnie. Stara się zaufać każdemu, kogo poznaje. Chowa się między nogi lub kładzie łepek na ręku. Wąż natychmiast potrzebuje kochającego domu i tego, by właściciel udowodnił mu, że nie grozi mu już nic złego i mocno go pokocha.

Sołtys

Sołtys

Pies przyjechał do nas z Mełgwi, ponieważ jego właścicielka znalazła się w szpitalu. Psiak jest niewielkich rozmiarów. Na początku jest trochę nieufny, ale po paru minutach nie da się go odpędzić od człowieka. Jest przy tym bardzo spokojny.

Polar

Polar

Polar to pies stworzony do kochania. Chce być w centrum uwagi i domaga się pieszczot ze strony człowieka. Dosłownie wręcz rzuca się w ramiona. Jest żywym, ale dobrze wychowanym i miłym psem. Trafił do nas z Jabłonnej (wieś Czerniejów). Jest młodziakiem, który potrzebuje człowieka i jego miłości. Będzie wiernym, towarzyszem wszelkich czynności – zwłaszcza tych aktywnych.

Ozzy

Ozzy

Ozzy, czyli psiak z Franciszkowa. Psiak jest bardzo żywiołowy. Nie da się utrzymać go w jednym miejscu przez nawet parę sekund. Lubi biegać i skakać. Jest przy tym bardzo sympatyczny i atakuje człowieka z każdej strony, żeby się z nim bawić. Ozzy potrzebuje dużo przestrzeni do biegania i nadałby się raczej do miejsca, gdzie miałby taką możliwość.

Odys

Odys

Odys to psiak ze Świdnika. Błąkał się na Lotników Polskich. Ma wielką potrzebę przynależności do człowieka. Na wybiegu chodzi za ludźmi i pragnie ich uwagi. To wierny kompan, który czeka na swojego człowieka!

Negra

Negra

Do schroniska trafiła przyjazna i nieco wystraszona sunia w typie owczarka. Negra przybyła z Wierzchowisk drugich, gdzie tkwiła wraz z innym psem (niestety już martwym…) w dole – kanale byłego, starego warsztatu samochodowego. Sunia była bardzo spragniona i głodna. Całemu zajściu towarzyszyła policja oraz straż miejska. Negra jest zainteresowana kontaktem z człowiekiem. Świetnie reaguje na smycz i prowadzenie jej nie sprawia problemów. Sunia z pewnością sporo przeszła. Mamy nadzieję, że jak najszybciej oswoi się z nową sytuacją i poznamy jej przyjazny charakter w całej okazałości.

Lemmy

Lemmy

Lemmy pochodzi z gm. Spiczyn (Zawieprze). Psiaka można opisać krótkim stwierdzeniem: jest po prostu pełen uroku. Lemmy uwielbia towarzystwo człowieka, siedzenie na kolanach i głaskanie. Jest stworzony do kochania. Lubi się bawić z innymi psiakami i dogaduje się z nimi bez problemu. Nie jest ani trochę agresywny. Ogromnie cieszy się, kiedy ktoś się nim interesuje. Da właścicielowi mnóstwo uczucia i będzie idealnym towarzyszem na każdy dzień roku.

Justyn

Justyn

Justyn to psiak, który przybłąkał się do jednego z domostw w gm. Piaski i leżał pod bramą, aż mieszkańcy nie wpuścili go na tydzień, ze względu na mrozy. Do nas trafił 10 stycznia, ponieważ Państwo psiaka zatrzymać nie mogli. To młody pies, który swoje pierwsze dni przesiedział w budzie. Teraz Justyn – jak widać- wychodzi już powoli z boksu i obwąchuje nawet obcych mu ludzi. Oswoił się już z terenem, który stopniowo coraz lepiej poznaje – tak samo jak i z ludźmi, którzy się nim opiekują. Justyn jest spokojny i ostrożny, jednak ma wielkie serce. Bardzo szybko pochucha swoją rodzinę miłością wierną i prawdziwą. To lojalny i młody psiak, który czeka w Krzesimowie na adopcje!

Jarzębinka

Jarzębinka

Jarzębinka jest już po operacji! Nabiera coraz więcej zaufania, jest bardzo łagodna i delikatna. To psiak stworzony do noszenia na rękach i przytulania. Jarzębinka trafiła do naszego schroniska z Cycowa (Podgłębokie). Jarzębinka jest na początku była bardzo zdystansowana, nie chciała za bardzo wychodzić do ludzi. Nie wykazuje ani nie wykazywała agresji podczas prób głaskania czy oswajania jej. Pilnie potrzebuje kogoś, kto się nią zaopiekuje i da jej mnóstwo miłości.

Demon

Demon

Demon to pies, który przyjechał do nas z Czerniejowa. Jest ogromnie przyjacielski w stosunku do ludzi. To mądry i rezolutny, młody chłopak, który swojego terenu będzie wiernie pilnował – jak posesji na której się „zadomowił” zanim do nas trafił. Demon oczarował nas swoimi podniesionymi uszami, które non stop badają otoczenie i sytuację w której psiak się obecnie znajduje. Sam wszedł na smyczy, na teren schroniska oraz do swojego boksu, gdzie znajdowały się jeszcze 2 inne psy. Zamieszczamy także zdjęcie „obroży” jaką chłopak miał na sobie… Konstrukcja dokładnie jest zawiązana drutem, aby psiak przypadkiem się nie wydostał oraz ma kółeczko – typowe dla łańcucha. Mamy nadzieje, że ten młody psiak skradnie komuś serce na stałe.

Bandog

Bandog

Bandog to duży, pręgowany psiak, który przyjechał do nas z gminy Piaski (Janówek). Bandog trafił do nas nieco pokiereszowany, ma podgryzione ucho. Jest bardzo sympatyczny, lgnie do człowieka. Bez problemu daje się dotykać. Nie jest mimo to namolny. To delikatna psina, która czeka u nas na nowy dom… Bandog czuje się już dużo lepiej. Okazuje się, że uwielbia się bawić, szarpać smycz i tarzać w śniegu.

Czarny

Czarny

Czarny to psiak, który trafił do nas ze świdnickiego lotniska wraz z suczką Husky. Czarny jest z nią dość związany, nie odłącza się od niej nawet, gdy ona idzie na smyczy. Czarny podąża wtedy za swoją koleżanką. Jest na razie nieco zdystansowany, ale daje się głaskać. Według mieszkańców Nowego Krępca, psiaki błąkały się po ich okolicy całą sobotę.

Furia

Furia

Furia jest młodą suczką pochodzącą ze Świdnika. Trafiła do nas z kopiowanymi uszami – w dodatku bardzo nieudolnie. To bardzo spokojna, zrównoważona istotka, która z przyjemnością daje się głaskać i lubi kontakt z człowiekiem. W pierwszych dniach, zaraz gdy tylko do nas trafiła, widać było że bardzo boi się nowej sytuacji jaka ją spotkała. Była zdystansowana i niepewna. Oswojenie i przekonanie Furii do naszych dobrych zamiarów nie trwało długo. Po dwóch tygodniach sunia stała się otwarta i przyjazna. Gdy tylko człowiek przechodzi obok jej boksu, wodzi za nim wzrokiem stojąc przy kratach. Furia czeka, aż ktoś te kraty otworzy, zabierze ją i będzie kochał, aż do końca jej dni.

Ajaks

Ajaks

Wiek: 08.2006 Płeć: Pies Wielkość: Średni W schronisku od: 17.08.2013 Pochodzi ze Świdnika

Złote oko

Złote oko

Wiek: 07.2007 Płeć: Pies Wielkość: Duży W schronisku od: 16.07.2010 Pochodzi ze Świdnika

Sadzuś

Sadzuś

Wiek: 02.2010 Płeć: Pies Wielkość: Mały W schronisku od: 12.02.2011 Pochodzi ze Świdnika

Dobrusia

Dobrusia

Dobrusia to mała suczka w typie jamnika. Ujmuje swoją ufnością i przyjaznym usposobieniem. Gdy tylko ma okazję szybko wspina się człowiekowi na kolana.

Charcia

Charcia

Charcia to sunia, która w życiu sporo przeszła, o czym świadczy jej stosunek do człowieka. Jest potulna jak baranek. To schroniskowa płaszczka, która przy dotyku od razu przywiera do ziemi, jednak jest mimo to bardzo otwarta.

Balbina

Balbina

Wiek: 04.2014 Płeć: Suczka Wielkość: Średnia W schronisku od: 25.08.2014 Pochodzi ze Świdnika

Witalis

Witalis

Witalis to nieduży psiak pochodzący z gminy Cyców. Jest bardzo sympatycznym psem. Chętnie podchodzi do człowieka domagając się pieszczot, aczkolwiek nie jest natrętny w swoim zachowaniu. Nie wdaje się w awantury z innymi kolegami i koleżankami. Witalis będzie idealnym przyjacielem dla ludzi, którzy szukają spokojnego i stonowanego psiaka.

Wella

Wella

Wiek: 06.2011 Płeć: Suczka Wielkość: Średnia W schronisku od: 26.06.2012 Pochodzi ze Świdnika

Tina

Tina

Wiek: 11.2007 Płeć: Suczka Wielkość: Mała W schronisku od: 13.11.2008 Pochodzi ze Świdnika

Smerfetka

Smerfetka

Smerfetka to sunia, która trafiła do nas z gm. Mełgiew, a konkretnie z Krępca. Z początku bała się nowej sytuacji, która ją zastała, ale z każdym kolejnym dniem w schronisku było coraz lepiej. Sunia powoli zaczęła wychodzić z budy, a następnie sama podchodzić do pracowników i wolontariuszy. Na razie jednak w ciągu dalszym najbezpieczniej czuje się w swojej budzie. Gdy podsuwa się rękę, żeby ją pogłaskać, Smerfetka zaczyna lizać dłoń i macha ogonem. Udaje namówić się ją do kontaktu również za pomocą psich smakołyków.

Reksio

Reksio

Reksio to niewielki psiak, który trafił do naszego schroniska z lecznicy dla zwierząt w Piaskach. Ma w sobie mnóstwo uroku – zawdzięcza to w znacznym stopniu swoim wielkim uszom, które ciągle nasłuchują co dzieje się wkoło, niczym dwa radary. Pies chętnie się bawi, nie ma również problemu z dogadaniem się z innymi psami.

Psotka

Psotka

Wiek: 04.2002 Płeć: Suczka Wielkość: Mała W schronisku od: 14.04.2012 Pochodzi ze Świdnika

Poldek

Poldek

Wiek: 03.2009 Płeć: Pies Wielkość: Mały W schronisku od: 29.06.2013 Pochodzi ze Świdnika

Ozon

Ozon

Wiek: 05.2006 Płeć: Pies Wielkość: Średni W schronisku od: 01.05.2007 Pochodzi ze Świdnika

Nuka

Nuka

Wiek: 08.2012 Płeć: Suczka Wielkość: Mała W schronisku od: 17.08.2014 Pochodzi ze Świdnika

Mufka

Mufka

Mufka przyjechała do naszego schroniska z Piask. To niewielkich rozmiarów psiak, o bardzo sympatycznym usposobieniu. Żyje w zgodzie z innymi mieszkańcami schroniska. Lubi każdego podchodzącego do niej człowieka, każdego kto wypowie do niej chociaż jedno dobre słowo, każdego kto poświęci jej chwilkę… Jest bardzo otwarta i przyjacielska. Nie sprawia żadnych problemów.

Mikunia

Mikunia

Wiek: 08.2008 Płeć: Suczka Wielkość: Mała W schronisku od: 28.08.2013 Pochodzi ze Świdnika

Łajcik

Łajcik

Wiek: 12.2010 Płeć: Pies Wielkość: Mały W schronisku od: 03.12.2012 Pochodzi ze Świdnika

Kijanka

Kijanka

Wiek: 05.2013 Płeć: Suczka Wielkość: Mała W schronisku od: 19.11.2014 Pochodzi ze Świdnika

Kędziorek

Kędziorek

Wiek: Płeć: Pies Wielkość: Mały W schronisku od: Pochodzi ze Świdnika

Karat

Karat

Wiek: 05.2008 Płeć: Pies Wielkość: Duży W schronisku od: 02.06.2010 Pochodzi ze Świdnika

Jamnior

Jamnior

Wiek: 05.2008 Płeć: Pies Wielkość: Średni W schronisku od: 29.06.2013 Pochodzi ze Świdnika

Gusto

Gusto

Wiek: 02.2008 Płeć: Pies Wielkość: Mały W schronisku od: 23.02.2013 Pochodzi ze Świdnika

Greta

Greta

Wiek: 08.2002 – 12.2016 Płeć: Suczka Wielkość: Mała W schronisku od: 21.08.2004 Pochodzi ze Świdnika Opowieść jakich wiele… Sunia w wieku 2 lat trafiła do schroniska. Czekała w nim na swojego kochającego człowieka aż do końca swoich dni… Nie oczekiwałaaaa

Fuga

Fuga

Wiek: 05.2009 Płeć: Suczka Wielkość: Mała W schronisku od: 15.05.2013 Pochodzi ze Świdnika

Dejzi

Dejzi

Wiek: 05.2004 Płeć: Suczka Wielkość: Mała W schronisku od: 21.06.2006 Pochodzi ze Świdnika

Mopsia

Mopsia

Mopsia, czyli dorosła już mieszkanka schroniska, przyjechała do nas ze Świdnika. To bardzo spokojna sunią, niewielkich rozmiarów. Bardzo potrzebuje miłości człowieka i cieszy się, gdy ktoś jest nią zainteresowany i poświęca jej kilka chwil. Marzymy o tym, aby pomimo jej wieku ktoś dał Mopsi prawdziwy, kochający dom, pełen ciepła – w pełni na to zasługuje.

Teri

Teri

Teri to synonim nadprzyrodzonych pokładów energii. Jak widać, zdjęcia tego przesympatycznego psa musiały odbyć się z dosłowną asystą gdyż Teri nie miał czasu zatrzymać się przy nas choćby na sekundkę. Jest to bardzo żywiołowy, energiczny, radosny i kontaktowy psiak. Po wyjściu z boksu biega, szaleje, skacze ,cieszy się i zachęca do wspólnych harców. Teri potrzebuje opiekuna, który będzie miał czas na wspólne zabawy i psoty.

Śnieżynka

Śnieżynka

Śnieżynka, jak to sugeruje samo jej imię, jest puszystym, miękkim w dotyku psem, budzącym sympatię. świetna towarzyszka, zarówno w dobrych, jak i w złych chwilach – wysłucha cię, pocieszy swoją obecnością. Koncentruje się na osobie, z którą wchodzi w interakcje. To opanowany i ostrożny pies. Od szczeniaka przebywa w schronisku. Cierpliwie czeka na swojego prawdziwego właściciela.

Smirnof

Smirnof

Smirnof pochodzi z Krępca i jest specyficznym psem. Przez kraty swojego boksu głośno i donośnie szczeka, zarówno na ludzi jak i inne psy. W boksie mieszka sam, ponieważ nie jest to pies przyjaźnie nastawiony do innych czworonogów. Smirnof jest pięknym psem jednak potrzebować będzie czasu oraz pracy od swoich nowych opiekunów.

Przylepka

Przylepka

Przylepka to malutka sunia pochodząca z Piask Wielkich. Imię zostało nadane przez jej charakter. Przylepka upatrzyła sobie w schronisku jedną osobę, na której widok cieszy się i jest szczęśliwa. Przylepka potrzebuje znaleźć taką osobę na stałe. Potrzebuje domu, w którym ktoś mocno ją pokocha, a każdego dnia będzie cieszyła się na widok swojego człowieka. Sunia jest drobniutka, ma na łapkach urocze białe skarpetki.

Nocula

Nocula

Nocula niezwykle potrzebujące miłości. Nocula to kwintesencja empatii i uczucia jakim darzy człowieka. Jest to niesamowicie urocza i sympatyczna sunia, która w każdej możliwej chwili wykorzystuje okazję do odrobiny czułości. Najchętniej wtuliła by się w człowieka nie odstępując go na krok. Nocula jest wysterylizowaną suczką gotową do adopcji. Czeka na swojego Pana lub Panią, którzy będą zawsze w gotowości aby przytulić i pomiziać ten czarny pyszczek.

Lorka

Lorka

Lorka to sunia, która została znaleziona w okolicach Piask (Kozice Dolne). Sunia oszczeniła się w polu w norze. Była dokarmiana przez panie z Ośrodka Pomocy Społecznej. Lorka to łagodny pies, który lubi głaskanie. Momentami podchodzi i sama kładzie się na ręku człowieka. Jednak w stosunku do innych psów jest agresywna i nie lubi gdy któryś jej przeszkadza. Słucha się człowieka i lubi jego towarzystwo.

Lola

Lola

Lola to wysterylizowana suczka, która jak spora ilość ogonów jeszcze nie miała w swoim życiu prawdziwego domu. Jest miłą, grzeczną i potulną suczką, która szuka kontaktu z innym. Dzięki stałemu kontaktowi z pracownikami schroniska Lola nie obawia się ludzkiej dłoni jednak w pierwszych chwilach jest nieśmiała w stosunku do obcych. Sunia jest niewielkich rozmiarów zatem nie wymaga wiele, oprócz troski, opieki i własnego kącika. Czy Lola znajdzie swoją ‚prywatną dłoń’ gotową na pieszczoty?

Leon

Leon

A oto Leon – nasz schroniskowy, wielki misiak! Jego masa odpowiada wielkości jego serca ;) Leon jest prawdziwym uosobieniem spokoju. Absolutnie nic nie jest w stanie go wyprowadzić z równowagi – mamy tu na myśli inne psy szczekające na niego zza krat. To potężny i duży psiak o bardzo przyjaznej postawie. Na wybiegu spokojnie spaceruje i obwąchuje teren. Bez problemu pozuje do zdjęć, czy poddaje się zabiegom pielęgnacyjnym. Stworzony do kochania, czeka na swojego Pana bądź Panią w schronisku.

Lars

Lars

Lars to brat Jamesa – to dwa młodziutkie psiaki, które trafiły do nas z Krzesimowa. Zostały porzucone. Psiaki są bardzo towarzyskie, nie boją się człowieka, a nawet chętnie podchodzą i oczekują na głaskanie. Lars jest z bardziej śmiały i natrętny niż brat jeśli chodzi o kontakt z człowiekiem. Psiaki są urocze, choć widać, że na razie nieco zdziwione nową sytuacją.

Lara

Lara

Lara jest średniej wielkości sunią z gminy Spiczyn, a konkretnie z miejscowości Harlęż. Lara błąkała się w okolicach szkoły z tego powodu, że bardzo lubi dzieci. Sunia jest bardzo przyjaźnie nastawiona do wszystkich. Nie miała problemów z zadomowieniem się. Akceptuje inne psy, z którymi mieszka w boksie.

Kisza

Kisza

Kisza to suczka z Piask, a konkretnie z miejscowości Siedliszczki. Kisza jest sympatyczną sunią. Lubi zarówno ludzi jak i inne psiaki. Jest średniej wielkości, lubi się uśmiechać i przytulać. :) Kisza ma na szyi piękny biały krawat. Czeka na swojego właściciela, któremu da mnóstwo miłości i radości.

Kafar

Kafar

Jeden z mieszkańców naszego schroniska – piękny Kafar. Kafar pochodzi z gminy Strzyżewice, a konkretnie z Żabiej Woli. Kafar był z początku raczej zdystansowany, podejrzewamy, że kiedyś był bardzo skrzywdzony przez człowieka. Gorzej reaguje na mężczyzn niż na kobiety. Psiak dopiero teraz nabiera do nas zaufania, ale widać, że potrzebuje swojego człowieka i czeka na niego u nas w schronisku. Nie przejawia agresji, jest spokojnym i miłym psem.

Janka

Janka

Przedstawiamy Państwu jedną z naszych Janek. :) To inteligentna i kochająca ludzi istota. Janka od razu gdy widzi człowieka ustawia się pod drzwiami swojego boksu i z uśmiechem czeka na chociażby minutę uwagi. Obdarza ludzi zaufaniem i szybko się z nimi zaprzyjaźnia

Janka

Janka

Przedstawiamy Państwu kolejną z naszych Janek. :) Ma ona najdłuższy włos spośród swoich sióstr i jest najbardziej nieporadna ze wszystkich. To prawdziwy promyczek, który zniewala swoim słodkim charakterem. Janka zawsze uśmiecha się uroczo i przypomina małe dziecko, które ze wszystkiego się cieszy i wszystkiego pragnie spróbować. Janka to wielki pieszczoch i niestety również brudas… Gdy tylko pojawi się trochę błota – Janka cała się w nim tarza. Często po takiej zabawie chce podbiec do człowieka i rzucić mu się prosto w ramiona.

James

James

James to brat Larsa – to dwa młodziutkie psiaki, które trafiły do nas z Krzesimowa. Zostały porzucone. Psiaki są bardzo towarzyskie, nie boją się człowieka, a nawet chętnie podchodzą i oczekują na głaskanie. James był podczas zdjęć jednak bardziej zainteresowany mięskiem do jedzenia niż pozowaniem, ale potem dał się namówić na parę ujęć. Psiaki są urocze, choć widać, że na razie nieco zdziwione nową sytuacją.

Inka

Inka

Inka to sunia, która została wyrzucona ze wsi, w której mieszkała. Sunia bardzo często głodowała, była przeganiana. Jest po ogromnych przejściach. Pomimo tego Inka jest bardzo grzeczna, pokorna, chociaż trochę wylękniona. Najlepszym rozwiązaniem dla niej byłoby, gdyby jak najszybciej znalazła dom, w którym ludzie bardzo by ją pokochali. Sunia tego potrzebuje.

Haker

Haker

Haker pochodzi z Mełgwi. To pies bardzo przyjaźnie nastawiony do ludzi, który pragnie zainteresowania z ich strony i odrobiny miłości. Uwielbia pieszczoty, słucha się i jest naprawdę grzecznym psem. Haker miał chory prawy nadgarstek. Teraz, pomimo tego, że lekko na tą łapkę kuleje, radzi sobie wyśmienicie. Haker czeka na kogoś, kto go pokocha i dla kogo będzie mógł być stróżem do końca swych dni.

George

George

George to duży psiak o wielkim sercu. Jak widać na zdjęciach George nie przestaje się uśmiechać i szukać okazji do bycia głaskanym. Swój czas na spacer wolał wykorzystać stojąc przy nogach człowieka i czekając na przytulanie. George mając obok siebie trzy osoby, nie mógł się zdecydować do kogo podejść najpierw dlatego podchodził do wszystkich po kolei, a potem zaczynał kolejkę od nowa.

Frida

Frida

Frida pochodzi z Poniatowej i jest bardzo piękną suczką. Ten żywy psiak niestety ma czasem problemy z całkowitym zaufaniem do ludzi. Frida podchodzi do nowo poznanych osób, obwąchuje je, jednak potrzeba kilku minut, aby dała się pogłaskać. To bardzo inteligentny pies, który chętnie wychodzi na wybiegi. Pomimo tego, że czasem boi się, to widać w jej oczach chęć poznawania nowych rzeczy.

Czak

Czak

Czak to brat Norisa, jednak spokojniejszy i bardziej opanowany od niego. Jest bardzo pokorny i posłuszny – słucha poleceń opiekunów. Chętnie uczy się nowych rzeczy. Wierny i przyjazny psiak, otwarty na kontakty z ludźmi, cieszy się na ich widok. Uwielbia pieszczoty i zawsze chce znaleźć się jak najbliżej człowieka.

Broda

Broda

Broda, czyli dostojny panicz. Broda to przemiły pies o pięknych kasztanowych oczach. Jest dostojny i poważny… do czasu aż nie zacznie się go głaskać i drapać. Wtedy wychodzi z niego prawdziwe oblicze pieszczocha. Broda przypomina nam troszkę jamnika szorstkowłosego, a imię odziedziczył po jakże okazałej, męskiej brodzie. Broda czeka na swojego kompana w schronisku.

Borysek

Borysek

Borys należy do grona tych mieszkańców naszego schroniska, którzy zawierają w sobie ogromnie dużą dawkę uroku. Był psiakiem bezdomnym i porzuconym od szczeniaka, przyjechał do nas z Cycowa (konkretnie ze Świerszczowa, koło kościoła). Znajduje się w boksie z dwoma innymi psami – Tiną i Fliperem. Borys UWIELBIA towarzystwo człowieka. Nie umie usiedzieć na ziemi jeśli tylko ma kogoś obok siebie. Od razu podskakuje i chce dawać milion buziaków. Jest przy tym delikatny. Borys to psiak kochany, który czeka na swojego właściciela.

Baryła

Baryła

Baryła to nasz schroniskowy promyczek i antydepresant. Jako jedyna z rodzeństwa nie została adoptowana – przybyła do nas z mamą Lorką i innymi jej szczeniakami. Baryłka nie będzie dużym psem. Jest dość energiczna. Lubi przebywać w towarzystwie człowieka oraz innych psów.

Baks

Baks

Baks to psiak w typie owczarka niemieckiego. Baks znajduje się u nas od niedawna, a pomimo to nie miał większego problemu z zaklimatyzowaniem się w nowym miejscu. Lubi ludzi i to, że ktoś zwraca na niego uwagę. Jest bardzo spokojny i delikatny, a przy tym bardzo sympatyczny i przyjacielski

Andzia

Andzia

Andzia to cudowna suczka, która jest strasznym przytulaskiem. Przy pierwszym kontakcie jest troszeczkę nieufna i zawstydzona, co można zobaczyć od razu, lecz po chwili obcowania z nią zmienia się całkowicie. Staje się ciekawska, energiczna i uroczo trąca noskiem, aby ją przytulać i głaskać. Andzia jest już u nas dłuższy czas, mamy nadzieję, że kolejne lata spędzi z własną rodziną, która otoczy ją miłością.

Alf

Alf

Alf, czyli cudny cudaczek czekający na dom. Niech Was nie zwiedzie pokorne spojrzenie Alfa! To energiczny i ciekawski psiak, którego ciężko było namówić, aby chociaż przez chwilę pokazał nam przed obiektywem swoje piękne oblicze. Jego energiczność sprawia, że Alf czasem zapomina się i trzeba mu wyznaczyć sztywne granice. Jednak pomimo wszystko jest to świetny psiak, który bardzo przywiąże się do swojego nowego właściciela i z chęcią będzie towarzyszył mu w codziennym życiu.

Wisiorek

Wisiorek

Oto pies o hipnotyzującym spojrzeniu a jeszcze ciekawszym imieniu. Wisiorek został znaleziony w siatce. Tak, dobrze czytacie – SIATCE! Co ‚lepsze’ wiszącej na drzewie… Nie będziemy nawet określać ‚człowieka’, który był w stanie zrobić coś tak okrutnego psu… Najważniejsze jest to, iż Wisiorek w porę został znaleziony i zabrany do domu jakim jest dla niego w tej chwili schronisko. Wisiorek to pies, którego oczy są tak hipnotyzujące i ciekawe, że trudno się oderwać. Czekamy na odpowiedzialnego właściciela dla Wisiorka.

Wiedźminka

Wiedźminka

Suczka jest bardzo pokorna i łagodna w stosunku do człowieka. Wiedźminka to psiak po przejściach, któremu potrzeba dużo miłości człowieka i opieki. Wiedźminka pochodzi z Piask. Jest po wypadku, jej oczko zostało uszkodzone – gałka oczna znajdowała się na wierzchu. Na razie zostało zaszyte. Suczka dostaje odpowiednie środki lecznicze. Mamy nadzieję, że przyniesie to skutki i uda się uratować jej oko. Czeka u nas w schronisku na nowy, kochający dom. Trzymamy kciuki, żeby znalazła go jak najszybciej.

Sandra

Sandra

Sandra jest suczką w typie boksera. To wesoły i żywy psiak, kochający otwarte przestrzenie. Najlepiej Sandrze byłoby w domu z ogrodem, bądź w bloku z możliwością długich spacerów. Jest również bardzo ciekawska. Lubi inne psy i jest otwarta w stosunku do ludzi.

Sam

Sam

Sam Trafił do schroniska wraz ze swoją mamą Łatką oraz braćmi. Ma spokojne nastawienie do ludzi oraz innych psów. Sam to bardzo przyjazny psiak, który w swoim zachowaniu nie jest nachalny. To cicha i uległa psina, która potrzebuje w swoim życiu ciepła rodzinnego i stabilizacji.

Reksio

Reksio

Reksio to piesek, który kocha pieszczoty. Jest miniaturowych rozmiarów, jednak o wielkim sercu. Reksio lubi bawić się i jest otwarty w stosunku do ludzi. Nie przejawia zachowań agresywnych, jest psem opanowanym i słucha się opiekunów podczas codziennego wybiegu.

Pedros

Pedros

Pedros to syn naszej Gali. Został przywieziony z Mełgwi. Psiak jest bardzo wesoły, uwielbia towarzystwo człowieka. Patrząc w jego oczy, widzi się tylko miłość i oddanie, nie ma w nich w ogóle agresji. Uwielbia „atakować” buziakami z każdej strony oraz zabawę, do której wszystkich zachęca podczas wybiegu.

Pchełka

Pchełka

Wiek: 08.2006 Płeć: Suczka Wielkość: Mała W schronisku od: 02.08.2007 Kolej na opis naszej schroniskowej Pchełki. Imię sunia zawdzięcza oczywiście swoim gabarytom – jest najmniejszym psiakiem przebywającym w schronisku. Pochodzi z Poniatowej i jest to urocza, przyjacielska, otwarta, posłuszna iaaa

Nero

Nero

Nero jest młodym psem, który bardzo pilnie poszukuje domu. Na początku był bardzo przestraszony i zestresowany. Po jakimś czasie ślady jego agresji praktycznie zniknęły. Nero daje się głaskać, a nawet sam domaga się kontaktu z człowiekiem i przytulania. Jednak w ciągu dalszym Nero w stresujących sytuacjach, zaskoczony potrafi przestraszyć się i pokazać ząbki. Dla Nero trzeba było zbudować oddzielny boks ze względu na to, że przez nową sytuację boi się innych psów i reaguje na nie agresją. Nero musiał być wychowywany w bardzo surowych warunkach, był pozbawiony miłości człowieka. Jesteśmy przekonani, że odrobina miłości dobrego właściciela zrobi z tego psa najwspanialszego przyjaciela. Ktoś musi mu jak najszybciej udowodnić, że człowiek może być też dobry i kochający.

Myszowaty

Myszowaty

Myszowaty to psiak obdarzony wyjątkową sierścią, która w dotyku przypomina zamsz! Co tylko potwierdza, iż jest to doskonały pies do głaskania, miziania i trzymania na kolanach. Myszowaty ma bardzo mądre spojrzenie. Mamy wrażenie, iż pochodzi przynajmniej z rodu królewskiego gdyż jego zachowanie przypomina ogładę prawdziwego księcia. Gdy podrapie się go za uszkiem ukazuje on swoją prawdziwą naturę pieszczocha. Sierść Myszowatego nie dość, że cudowna w dotyku to jeszcze jest oprószona srebrem.

Mucha

Mucha

Mucha jest mamą Babi. Suczki trafiły do nas ze względu na to, że ich właściciel zmarł i nie ma się nimi kto zaopiekować. Nie są przyzwyczajone do schroniska, gdyż od zawsze miały kochającego opiekuna dlatego jak najszybciej potrzebują znaleźć nowy dom. Obie są bardzo grzeczne. Mucha słucha się człowieka, uwielbia głaskanie i jest całkowicie ufna w stosunku do człowieka.

Maks

Maks

Przed państwem Maksio – nasz schroniskowy bardzo pogodny i radosny promyczek. Jest niewidomym pieskiem, jednak idealnie odnajduje się w schronisku i radzi sobie na codziennych wybiegach. Podczas opieki nad Maksiem nie widać w jego zachowaniu nic co wskazywałoby na jego niepełnosprawność. Z racji idealnego przystosowania się do realiów schroniska, uważamy, że Maksio jest w stanie przystosować się również do nowego domu. Zachęcamy odpowiedzialne i cierpliwe osoby do bliższego zainteresowania się psiakiem – naprawdę warto!

Lusia

Lusia

Lusia przyjechała do schroniska z Cycowa. Przy pierwszym kontakcie z nieznanym sobie człowiekiem suczka jest przez parę sekund nieśmiała, potem zaś domaga się głaskania i przytulania. Jest przy tym bardzo delikatna i grzeczna. Szybko nabiera zaufania do ludzi.

Lord

Lord

Lord to przesympatyczny psiak, który trafił do nas z Cycowa i w dalszym ciągu czeka na ludzi, którzy go pokochają. To grzeczny, nienatarczywy psiak o bardzo wysokiej inteligencji. Lord nie sprawia kłopotów. Podczas pierwszego spotkania trzeba go trochę ośmielić, jednak po kilku chwilach okazuje się wspaniałym towarzyszem.

Lobo

Lobo

Lobo chętnie podchodzi do człowieka i poddaje się pieszczotom, ale nie towarzyszą temu u niego skrajne emocje. Jest opanowanym i spokojnym psem, który wie jak się zachować. Jest to sporej wielkości psiak o dłuższej, gęstej, pięknej, czarnej sierści i głębokim spojrzeniu.

Lisica

Lisica

Lisica jest otwarta, żywa i radosna, jednocześnie pozostając posłuszną i pokorną. Z innymi psiakami w swoim boksie dogaduje się bez problemu. Lisica lgnie do ludzi i cieszy się, gdy tylko kogoś zobaczy przy swoim kojcu. Ta szczera psina, która z pewnością czeka na swojego człowieka, jest u nas od szczeniaka… Jednak w dalszym ciągu jest to młody psiak polecający się do adopcji!

Kosmata

Kosmata

Kosmata to szorstkowłosa suczka, która swoje całe życie spędziła w schronisku. Jest to grzeczny i miły pies, który nie sprawia problemów i zawsze siedzi grzecznie z boku obserwując całe otoczenie. Kosmata zgadza się z innymi psami i suczkami. Jak większość schroniskowych rezydentów jest zawsze chętna do odrobiny czułości i nie pogardzi drapaniem za uchem. Kosmata pomimo, iż lubi swój aktualny dom i czuje się w nim dobrze na pewno marzy o tym jedynym człowieku, który przez resztę jej życia poświęci swój czas i skupi się tylko na niej.

Kajtuś

Kajtuś

Kajtuś jest pieskiem pochodzącym z Piask i przypominającym krzyżówkę owczarka niemieckiego oraz corgiego. Ten uroczy psiak to prawdziwa przylepa. Gdy tylko człowiek przykucnie obok niego i zachęci go do kontaktu, Kajtuś od razu się wtula. Potrafi delikatnie wejść na kolana i nienatarczywie prosić o głaskanie przez pół dnia. Jest bardzo opanowanym psem, spokojnym i pełnym pokory.

Józio

Józio

Jest psem, który ma pewne problemy z pokonywaniem granic. Józek daje się głaskać, można podejść do niego bez problemu oraz łatwo poddaje się zabiegom pielęgnacyjnym, jednak gdy większa ilość obcych mu osób stanie dookoła jego boksu, gdy ten jest w środku, psiak denerwuje się i potrafi pokazać zęby. Józek potrzebuje spokoju i przestrzeni. Na wybiegu obwąchuje i zwiedza teren. Jego stosunek do innych psów jest różny – zazwyczaj warczy i nie lubi gdy któryś mu przeszkadza. Wierzymy w to, że w odpowiednim domu Józek pozbędzie się stresu i nabierze całkowitego zaufania do ludzi. Józek trafił do nas z Fajsławic.

Hesia

Hesia

Hesia to wysterylizowana suczka w typie husky. Hesia jest miłą i przyjazną panienką, która z chęcią oddaje się pieszczotom i chwili uwagi jaką poświęci jej człowiek. Jak doskonale widać na zdjęciach to urodziwa panienka o srebrno wilczym umaszczeniu. Hesia jest spokojna i pokorna. Troszeczkę ma problemy z chodzeniem na smyczy jednak jesteśmy pewni, iż szybko nauczy się tej sztuki. Hesia jest gotowa do adopcji, czeka w naszym schronisku może właśnie na Twój przyjazd?

Goldi

Goldi

Ten psiak to prawdziwy wulkan emocji i wielka przylepa. Uwielbia pieszczoty i kontakt z ludźmi, zabawy i wygłupy. Goldi świetnie się bawi podczas codziennych wybiegów wraz ze swoim towarzyszem Fabianem. Potrzebować będzie codziennej porcji ruchu i zainteresowania ze strony swojego nowego opiekuna. To bardzo inteligentny osobnik, który nie może się nudzić.

Gala

Gala

Gala to mama naszego Pedrosa. Psiak jest bardzo wesoły, uwielbia towarzystwo człowieka. Patrząc w jej oczy, widzi się tylko miłość i oddanie, nie ma w nich w ogóle agresji. Gala podaje łapkę tylko po to, żeby być w nagrodę głaskaną. Gdyby była troszkę mniejsza, na pewno siedziałaby wciąż na kolanach swojego człowieka. Ufa ludziom bezgranicznie. Została przywieziona z Mełgwi.

Fusia

Fusia

Fusia to bardzo pozytywny psiak, który nie przestaje się uśmiechać.Fusia doskonale czuje się, gdy ktoś jest obok niej. Jak widać, w albumie nie ma żadnego zdjęcia, na którym Fusia nie prezentuje szerokiego uśmiechu. Podoba jej się również, gdy jest noszona na rękach i nie ma wielkiej ochoty z nich schodzić. To suczka, która ma w sobie mnóstwo radości, którą obdarowuje wszystkich wkoło. Fusia pochodzi z gm. Piask, a konkretnie z Kawęczyn

Fabian

Fabian

Fabian ma mnóstwo miejsca w sercu, które trzeba wypełnić! Ten psiak to prawdziwa przylepa. Uwielbia pieszczoty i kontakt z ludźmi. Czasami na wybiegu potrafi chodzić za człowiekiem i wiernie mu towarzyszyć przy sprzątaniu boksu. Fabian świetnie się bawi podczas codziennych wybiegów wraz ze swoim towarzyszem Goldim. Potrzebować będzie codziennej porcji ruchu i zainteresowania ze strony swojego nowego opiekuna. Z pewnością odwdzięczy się lojalnością i zagwarantuje wiele szczęśliwych lat spędzonych wspólnie.

Dolar

Dolar

Przed Państwem Dolar! Dolar to nasz nowy mieszkaniec w typie owczarka niemieckiego. Poniewierał się w gminie Strzyżewice. Dolar w stosunku do człowieka zachowuje się bardzo grzecznie. Dolar na pewno da właścicielowi mnóstwo miłości i mamy nadzieję, że jak najszybciej znajdzie dom.

Diana

Diana

Diana jest bardzo pociesznym psiakiem. Uwielbia się bawić, miziać i zachęcać do zabawy. Podsumowując – bardzo lubi obcować z człowiekiem. Była mamą stadka 7 szczeniaczków, około ośmiomiesięcznych jamniczków. Diana jest wysterylizowana.

Dato

Dato

Ten czarny, kudłaty wariat nosi imię Dato. Jest dostojnym kawalerem, który uwielbia szaleć ze swoim schroniskowym kompanem. Podczas wybiegu wspólnie biegają i jest ich wszędzie pełno. Jednak, gdy już się rozejdą, Dato zamienia się w prawdziwego poszukiwacza zapachów. Wszystko obwąchuje i bada najmniejszą dziurę. Jest psiakiem żywym i jednocześnie opanowanym, co sprawia, że przy właściwym wychowaniu z pewnością stanie się radosnym, przyjacielskim i ułożonym członkiem rodziny.

Chudziutka

Chudziutka

Chudziutka to sunia, która w życiu nie zaznała prawdziwej miłości łączącej właściciela i psa. Chudziutka swoim nastawieniem i egzystencją wręcz przeprasza za swoje istnienie. Jest bardzo uległa, pokorna i nieśmiała. I chociaż merda ogonkiem, gdy wyciągnie się do niej rękę, jakby przestała wierzyć w to, iż ktokolwiek zechce ją przygarnąć.

Chinio

Chinio

Chinio – pies, który jak najszybciej potrzebuje kochającego domu. Jest radosny i przyjacielski jednak mało otwarty na kontakty z ludźmi. Potrzeba czasu, aby przekonał się do nowo poznanych i dał im się dotknąć. Jednak mimo tego od Chinia wręcz bije pragnienie kontaktu i zaprzyjaźnienia się z człowiekiem. Poszukujemy ludzi, którzy zobaczą w nim potencjał na prawdziwego, wiernego towarzysza oraz którym nie straszny etap oswajania psa. Chinio z pewnością jest tego wart. Robi wielkie postępy. Gdy podchodzi się do krat jego boksu Chinio ochoczo wciska nosek między pręty.

Bursztynek

Bursztynek

Bursztynek może nie jest zbyt dużym psem, ale za to bardzo energicznym. Lubi biegać, lubi też towarzystwo człowieka. Bursztynek znajduje się w boksie z dwoma innymi psami. Jest wesoły, przyjazny i bardzo grzeczny. Bursztynek trafił do nas z Mełgwi.

Bieluch

Bieluch

Bieluch był bardzo zestresowany nowym miejscem, ale robi postępy. Odważył się już nawet wychodzić na codzienne spacery po wybiegu. Bieluszek natychmiast potrzebuje człowieka, który go pokocha i odmieni jego los. Będąc z kochającym właścicielem, na pewno stanie się on najlepszym przyjacielem, przy okazji bardzo urodziwym. W stosunku do innych psów z którymi przebywa w boksie jest bezkonfliktowy. Nabrał już zaufania do większości schroniskowej załogi i czeka na nowy dom.

Amir

Amir

Piesek został znaleziony na stacji benzynowej w Dąbrowie, gdzie ktoś go po prostu wyrzucił. Jest przeuroczym psem, który umie chodzić na smyczy. Można spokojnie powiedzieć, że tak duży jak jest, tyle miłości w sobie ma. Uwielbia towarzystwo człowieka. Gdy wchodzi się do jego boksu, od razu kładzie łepek na dłoni, albo kładzie się, żeby go głaskać. Nie wdaje się w awantury z innymi psami. Bardzo spokojne stworzenie, które jak wody potrzebuje miłości i zainteresowania człowieka.

Isia

Isia

Isia to nasza maleńka sunia, która błąkała się po świdnickim targowisku aż trafiła do nas. Isia wygląda jak mieszanka yorka. Jak widać na zdjęciach, na pyszczku Isi widnieje ogromny uśmiech, gdy tylko przebywa z człowiekiem. Uwielbia głaskanie, przytulanie i sama wdrapuje się na kolana, żeby zwrócić na siebie uwagę. Sunia jest przy tym bardzo delikatna, nie ma w sobie ani trochę agresji. Jest bardzo łagodna i miła. Szybko dostosowała się do nowej sytuacji i uwielbia bawić się z nowymi kolegami i koleżankami.

Kiti

Kiti

Kiti to całkowicie ufna w stosunku do ludzi. Podczas codziennych wybiegów nie przejawia agresji. To mały łakomczuch, przekupny na psie smakołyki. Inną rzeczą jaką Kiti uwielbia są oczywiści pieszczoty. Żywa i radosna, rozbrykana sunia czeka na kochający dom!

Jessi

Jessi

Jessi – mądra, otwarta, żywa i w zupełności przyjacielska sunia. Jessi uwielbia pieszczoty i obecność człowieka. Jest bardzo mądra, słucha się na wybiegu, a gdy naprawdę potrzebuje uwagi i przytulenia – podaje łapę. Jessi zdecydowanie potrzebuje swojego człowieka dla którego będzie najlepszym przyjacielem i towarzyszem życia.

Babi

Babi

Do naszego schroniska przyjechały dwie suczki – Babi i Mucha. Mucha jest mamą Babi. Suczki trafiły do nas ze względu na to, że ich właściciel zmarł i nie ma się nimi kto opiekować. Nie są przyzwyczajone do schroniska, gdyż od zawsze miały kochającego opiekuna dlatego jak najszybciej potrzebują znaleźć nowy dom. Obie są bardzo grzeczne i nieco przestraszone. Babi to prawdziwy żywioł, cieszy się na widok ludzi i obdarza ich wielkim zaufaniem.

Leon

Leon

Przedstawiamy Państwu Leonka. Leon znajduje się u nas od 14.08.2015. Można by określić go jako oazę spokoju. Byłby szczęśliwy, gdyby ktoś mógł siedzieć z nim cały dzień, głaskać go i przytulać. Jest bardzo grzeczny, lubi przebywać z człowiekiem. Leon cały czas się uśmiecha, co widać na zdjęciach. Najlepszy opis Leonka to po prostu „duża i uśmiechnięta przytulanka”.

Franio

Franio

Franio jest naszym kolejnym młodym pieskiem. Został porzucony w Krzesimowie, błąkał się przez tydzień po polach, aż zatrzymał się u ludzi mieszkających przy lesie, którzy przywieźli go do nas. Franio jest bardzo łagodny i spokojny. Gdy zaufa już danemu człowiekowi, uwielbia być głaskanym. Piesek przebywa w boksie z innymi psami, nie jest konfliktowy. Potrzebuje paru minut, żeby nabrać zaufania do danego człowieka, ale bezapelacyjnie potrzebuje jego obecności.

Fakir

Fakir

Piesek, który chce się Państwu teraz zaprezentować to Fakir. Fakir jest przyjaznym psem. Na zdjęciach jest jednak mocno zawstydzony, ponieważ ostatnio miał wizytę u fryzjera i jeszcze nie do końca przekonał się do swojej nowej fryzury. Jest bardzo grzeczny, lubi przebywać z innymi psami. Do nowych ludzi na początku podchodzi z dystansem. To bardzo spokojny psiak, który potrzebuje stabilizacji.

Borys

Borys

Prezentujemy Państwu Borysa! Borys przebywa u nas od 11.08.2015. Pies jest bardzo wesoły i przyjaźnie nastawiony do człowieka i innych stworzeń. Pierwsze co widać, gdy wchodzi się do jego boksu, to merdający ogon i uśmiechniętą mordkę. Borys uwielbia być głaskanym i przytulanym. Trzeba powiedzieć, że jest również bardzo energicznym psem. Borys nie sprawia nam żadnych problemów i czeka na znalezienie swojego właściciela! 

Bill

Bill

Kolejnym mieszkańcem naszego schroniska, którego prezentujemy jest Bill. Bill znajduje się u nas od 11.08.2015. Pies niewątpliwie przeszedł szkołę życia, co widać po jego zachowaniu. Czasem bywa nieśmiały i lękliwy. Pomimo tego jest przyjazny, nie wykazuje agresji w stosunku do człowieka. Bill jest młodym psem, na co wskazują jego białe zęby. Jest to pies, który jak najszybciej potrzebuje właściciela, który pokocha go całym sercem i udowodni, że wszystko złe, co kiedykolwiek mu się przytrafiło, jest już za nim. 

Azor

Azor

Przedstawiamy Państwu kolejnego z mieszkańców naszego schroniska. Oto Azor, pies z Poniatowej. Jest przesympatycznym psiakiem, który uwielbia kontakt z człowiekiem. Pierwszym punktem w jego spacerze jest przytulenie się do tego, z kim spaceruje. Azor nie sprawia problemów w kontakcie z innymi psami. Jest bardzo grzeczny, słucha się i spaceruje przy nodze człowieka. Jeżeli Azor znajdzie swój dom, na pewno da właścicielom mnóstwo miłości i zostanie najlepszym przyjacielem.

Freska

Freska

Freska to bardzo młodziutka panienka, która trafiła do nas z interwencji na jednej z posesji w gminie Jabłonna. Podobnie jak jej towarzysze, sunia została odrobaczona i odpchlona. Freska od samego początku była otwarta na kontakt z ludźmi, jednak hamowała ją niepewność i brak zaufania. Teraz, gdy już przekonała się do nas, jest prawdziwą przylepą. To pokorna i bardzo delikatna sunia. Jest grzeczna, ułożona i lgnie do ludzi. Grzecznie prosi o uwagę i pieszczoty. Freska jest młodą, zdrową sunią, która jeszcze wiele może się nauczyć. Potrzebuje tylko kochającego właściciela.

Emi

Emi

Emi jest sunią, która przybłąkała się do jednego z gospodarstw w gminie Cyców. Pani przywiązała małą do łańcucha i czekała, aż ktoś ją zabierze… Sunia była wychudzona, lekko wystraszona w sytuacjach w których sporo się działo, jednak bardzo ochoczo podchodziła do ludzi. Jest uległa i daje się głaskać. Do innych psów nastawiona równie przyjaźnie. Emi jest teraz żywą, zdrową suczką, która pragnie uwagi człowieka! Nie znamy jej przeszłości. Nie wiemy ile czasu sunia rzeczywiście błąkała się, a ile spędziła na łańcuchu… Liczymy teraz na to, że mała znajdzie swoją ostoję.

Trawena

Trawena

Trawena to miła, młoda dama, której celem życiowym wydaje się zacałowanie człowieka na śmierć :) Trawena jest niezwykle otwartą na kontakt z człowiekiem sunią. Pragnie być jak najbliżej i z jak największą trafnością celuje swoim mokrym pyszczkiem w twarz dwunoga ;) Jak możemy zobaczyć na jednym ze zdjęć, Trawena wręcz uśmiecha się gdy ma możliwość być blisko człowieka. Ta sunia bardzo potrzebuje swojego człowieka, jest wręcz jak puzel, który szuka brakującej układanki…

Nutka

Nutka

Nutka to przesłodka, pokorna sunia. Nucia była dość skrytą w sobie panienką, ale czas i zaangażowanie jej opiekunów sprawił, że otworzyła się przed nami i pokazała swoją prawdziwą naturę. Nutka prosi o pieszczoty i lubi ludzi, których jeszcze kiedyś troszeczkę się bała. Nutka to mały, łóżkowy potworek, który codziennie rano budziłby swojego właściciela milionem mokrych buziaczków. Uwielbia zabawy i to gdy ktoś zwraca na nią uwagę.

Mili

Mili

Mili trafiła do schroniska z interwencji. Na jednej z posesji w gminie Jabłonna w tragicznych warunkach przebywało 17 psów i ponad 14 kotów… Wśród nich nasza Mili. To malutka i bardzo spokojna istotka. Nie szczeka, nie skacze na ludzi, nie zaczepia innych psów. Jest ułożona i lubi kontakt z człowiekiem. To cichy duszek, który nawet nie wiadomo kiedy zakradnie się i usiądzie grzecznie obok Ciebie. Mili nadaje się do zamieszkania zarówno w bloku jak i w domku. Zawsze ciepło przywita swojego przyszłego właściciela po ciężkim dniu w pracy.

Linka

Linka

Linka jest panną, która uwielbia łasić się do człowieka. Gdy tylko jego ręka spotka się z ciałem Linki – na jej pyszczku pojawia się ogromny uśmiech. Kocha kontakty z ludźmi. Najlepiej, aby były to po prostu pieszczoty, jednak zabawą również nie pogardzi ;) Szukamy kochającego i odpowiedzialnego domu dla suni, ponieważ tak otwary i przyjazny pies, z pewnością zasługuje na wspaniałą rodzinę.

Czorita

Czorita

Czorita przybyła do nas z interwencji, na jednej z posesji w gminie Jabłonna, na której w tragicznych warunkach przebywało 17 psów i ponad 14 kotów… Czorita, podobnie jak jej towarzysze, miała mnóstwo pasożytów. Psiaki zostały odrobaczone, odpchlone oraz pozbawione kleszczy. W tym momencie wszystkie są zdrowe i czekają na nowe domy. Suczka bardzo szybko nabrała zaufania do ludzi i jest ogromną pieszczochą. Żywiołowa, radosna i ciekawska. Zawsze wszystko pierwsza sprawdza i obwąchuje.

Chery

Chery

Chery jest u nas z interwencji LSOZ z dnia 19 czerwca tego roku. Pochodzi z jednej z posesji w gminie Jabłonna na której przebywało 17 psów i ponad 14 kotów… Chery, podobnie jak jej towarzysze, miała mnóstwo pasożytów. Psiaki zostały odrobaczone, odpchlone oraz pozbawione kleszczy. Suczka została także wysterylizowana. Chery to lekko nieśmiały piesek. Na początku prawie wcale nie wychodziła z budy. W ciągu dalszym ma czasem opory, aby się nam pokazać, podejść do nas, jednak z dnia na dzień coraz bardziej się onieśmiela. Jest spokojną i grzeczną sunią.

Cerowana

Cerowana

Kolejną z naszych wiecznie uśmiechniętych pań jest Cerowana. :) Ma duuużą potrzebę ludzkiej miłości. Gdy tylko jest jakiś człowiek obok, sunia od razu znajduje się w jego ramionach. Uwielbia dotyk człowieka, a co za tym stoi – jest cierpliwa we wszystkich zabiegach pielęgnacyjnych. Cerowana ufa ludziom i jest otwarta w stosunku do nich. Marzymy o ciepłym i troskliwym domu dla naszej podopiecznej.

Biglusia

Biglusia

Do naszego schroniska trafiła szczenna suczka w typie Beagle! Panie, które przywiozły pieska powiedziały, że mała błąkała się po ich okolicy przez ok. tydzień bez opieki i czyjegokolwiek zainteresowania. Cóż było więc zrobić… otoczyliśmy sunię opieka i nakarmiliśmy (sunia miała ogromny apetyt i była bardzo łapczywa, pomimo swojego spokojnego uosobienia). Jutro trafi na ‚przegląd techniczny’ do Gabinetu Weterynaryjnego Pchełka, gdzie zostanie zbadany jej stan zdrowia.

Beza

Beza

Beza to nasza młodziutka sunia. Jej zawsze uśmiechnięta mordka idealnie opisuje cała jej osobowość. Jest to bardzo żywiołowy pies, który swoja energią zaraża wszystkich wokół. Na wybiegu nie wysiedzi w miejscu. Zawsze znajdzie się coś ciekawego do roboty. Uwielbia biegać i bawić się z innymi – zarówno psami jak i ludźmi.

Bejbi

Bejbi

Bejbi to suczka, o przemiłym uosobieniu. Jest ciekawska, serdeczna i przyjaźnie nastawiona. Bejbi jednak trochę obawia się nowych osób. Początkowo obserwuje ludzi z dachu swojej budy, merdając ogonem. Już chwilę później radośnie biega po wybiegu obwąchując każdy zakątek. Bejbi jest psem wrażliwym, ale szalenie wdzięcznym.

Zaki

Zaki

Zaki to mały, cwany i bardzo ciekawski psiak. Jest to stworzenie, które potrzebuje zabawy i zainteresowania ze strony człowieka. Przyszły właściciel Zakiego powinien zadbać o codzienna dawkę ruchu i atrakcji, a ten z pewnością odwdzięczy się wielką miłością i lojalnością.

Uszatek

Uszatek

Proszę Państwa oto kolejna ze schroniskowych perełek. Zapewne zastanawiacie się czym można wyróżnić tego niezwykłego psa pomimo, iż jego (dla nas piękny wygląd) go nie wyróżnia? Uszatek to taka mała iskierka powodująca ogromny wyrzut endorfin do krwi w ciele człowieka. Nie ma osoby, która po spotkaniu z Uszatkiem nie byłaby choć odrobinę szczęśliwsza. Uszatek nosi w sobie niesamowity dar uszczęśliwiania wszystkich wokół. Jego niesforny wygląd, zachowanie szczeniaka i wiecznie uśmiechnięta mordka działają jak magia. Kto nie chciałby prywatnego poprawiacza humoru?! Gwarantujemy skuteczność :) 

Rysio

Rysio

Był to bezpański piesek, który zawieziony do lecznicy został przebadany na obecność wścieklizny. Oczywiście badania wykluczyły tę chorobę i Rysio czeka w naszym schronisku na swój dom. Jest pieskiem bardzo otwartym i stosunkowo młodym. Lubi i daje się głaskać, choć dotyk szczotki znosi już gorzej. Jest odważny i zadziorny. Polecamy go ludziom, którzy już posiadali wcześniej psy z racji na jego uparty charakterek.

Maluch

Maluch

Przedstawiamy Państwu naszego schroniskowego ‘malucha’. Imię to, zdecydowanie nie wzięło się od jego postury, a raczej od charakteru. Maluch to całkowicie pozbawiony agresji, kochający pieszczoty i towarzystwo człowieka psiak. Nie boi się nowych osób i ma do nich szczery, otwarty stosunek. Jest to potężny pies, który swoim uległym, łagodnym usposobieniem, z pewnością oczaruje niejednego człowieka.

Kokolino

Kokolino

Kokolino to jeden z psiaków z interwencji LSOZ z 19 czerwca tego roku. Pochodzi z jednej z posesji w gminie Jabłonna na której przebywało 17 psów i ponad 14 kotów… Gdy trafił do nas miał zapalenie spojówek, które w tym momencie zostało uleczone. Kokolino, podobnie jak jego towarzysze, miał mnóstwo pasożytów. Psiaki zostały odrobaczone, odpchlone oraz pozbawione kleszczy. Kokolino od samego początku nie wykazywał agresji w stosunku do ludzi oraz przesadnego strachu. Bardzo łatwo się u nas zaaklimatyzował wraz z pozostała trójką, która z nim przebywa w boksie. To bardzo radosny psiak, który co chwila nastawia się do głaskania. Uwielbia dotyk ludzkich rąk. Jest psem opanowanym, nie skacze na ludzi, oddaje całe swoje serce na tacy.

Janko

Janko

Przedstawiamy państwu naszego schroniskowego milusińskiego! Wabi się Janko. To opanowany, spokojny pies, który kocha ludzi – to jak do niego mówią oraz jak go głaszczą. Janko bez problemu poddaje się wszelkim zabiegom pielęgnacyjnym. W jego obecności ciężko czesać inne psy, ponieważ w mgnieniu oka wchodzi na kolana domagając się uwagi i pieszczot. Misio z prawdziwego zdarzenia! Wiecznie uśmiechnięty, spokojny, grzeczny i szukający domu!

Drewniak

Drewniak

Drewniak jest naszym małym Panem do przytulania. Bardzo pewny siebie i znający swoją wartość pies, który lubi pieszczoty i zabawy. Drewniak ma długą gęstą sierść, która nie ma skłonności do filcowania się czy zaplątywania, jednak przyszły właściciel psa, powinien mu ją regularnie czesać. Drewniak lubi być w centrum uwagi. To wspaniały kandydat na towarzysza i najlepszego przyjaciela.

Berni

Berni

Berni przywieziony został do naszego schroniska z Mełgwi. Piesek ma spokojne nastawienie do ludzi. Daje się głaskać, dotykać i zaglądać sobie w zęby po uprzednim powąchaniu i zapoznaniu się z człowiekiem. Jest opanowanym, miłym psem. Jeśli chodzi o jego nastawienie do innych psów, to nie możemy na razie stwierdzić nic konkretnego. W boksie przebywa sam, a na wybiegu nie zaczepia innych psów przez kraty – co więcej, gdy tylko te przybiegną w jego stronę i wystawią puszki, Berni odwraca się i odchodzi. Nie jest jeszcze w pełni oswojony ze schroniskiem, jednak nie wykazuje lęku ani agresji. Do Berniego podchodzimy spokojnie i z wielką miłością, aby czuł się pewnie i przekonał, że nikt go tu nie skrzywdzi. Z dnia na dzień nabiera coraz wiekszego zaufania. Kto nie chciałby takiego przyjaciela?

Sroczka

Sroczka

Sroczka pochodzi z okolic Poniatowej. To jedna z dwóch baaardzo przyjaźnie nastawionych suczek. Do psów, ludzi, do wszystkiego. To nasza łaciata iskierka, strasznie cieszy się na widok ludzi. Wyjątkowa uroda i wyjątkowy charakter. Wielka przylepa.

Sroczka

Sroczka

Sroczka pochodzi z okolic Poniatowej. To jedna z dwóch baaardzo przyjazne nastawionych suczek. Do psów, ludzi, do wszystkiego. To nasza łaciata iskierka, strasznie cieszy się na widok ludzi. Wyjątkowa uroda i wyjątkowy charakter.

Kora

Kora

Kora to jedna z naszych dorosłych panien. Ma wspaniały charakter. Jest uległą pieszczochą, która lubi ludzi i szanuje ich. Nie czuje potrzeby dominacji, a tym bardziej nie zachowuje się agresywnie. Spokojna, ale i radosna suczka, żywo zainteresowana otaczającym ją światem. Podczas spacerów i na wybiegu podąża za ludźmi. Dobrze wychowany pies, który będzie wspaniałym kompanem.

Elza

Elza

Elza to mama Kimi i Kleo. Jest psem bardzo opanowanym i spokojnym, nie wykazującym agresji wobec ludzi ani innych psów. To prawdziwa oaza spokoju, która nigdy nie wdaje się w konflikty. Przy pierwszym spotkaniu nie jest do ludzi zbyt otwarcie nastawiona. Przedstawia siebie jako indywidualistkę, która woli na wybiegu sobie pochodzić i powąchać niż wciskać się w ramiona nowo poznanych. Nie oznacza to tego, że nie zbliża się wcale do ludzi – przychodzi, lubi być głaskana i ufa znanym jej osobom.

Boksia

Boksia

Boksia to suczka w typie boksera. Znaleziona kilka dni temu w lesie… Została już u nas wysterylizowana i jest w pełni gotowa do adopcji! Boksia to przyjazna, pokojowo nastawiona psina, która lubi kontakt z człowiekiem. Ochoczo wychodzi z boksu, jest zaciekawiona otoczeniem. Boksia daje się głaskać i podchodzić na bliskie odległości nawet tym nowo poznanym ludziom. Świetna psina, która nie powinna przebywać w schronisku, a przy kochającej rodzinie której będzie częścią.

Mamba

Mamba

Mamba to bardzo radosny i przyjacielski pies, którego ciekawi wszystko co znajduje się wokół. W mieszkaniu zachowywała się bardzo spokojnie – nie słyszeliśmy jak szczeka. Potrzebuje uwagi opiekuna, jednak w momencie kiedy nikt nie wykazuje chęci do zabawy – po prostu zasypia. Nie bała się głośnych sprzętów, używanych na co dzień. Nie było żadnego problemu przy kąpieli, świetnie znosiła jazdę samochodem i chętnie wchodziła do windy. Mamba ożywia się podczas spacerów, z zaciekawieniem podchodzi do innych psów i ludzi, a kiedy ktoś okazuje jej odrobinę zainteresowania wręcz wtula się w ramiona. Przesypiała całą noc, a rano grzecznie czekała, aż opiekun zwlecze się z łóżka. Małym problemem było to, że niechętnie zostawała sama i już po chwili zaczynała piszczeć. Między innymi z tego też powodu chcemy, aby Mamba jak najszybciej znalazła rodzinę i nie stresowała się pobytem w schronisku! Pomóżcie nam znaleźć prawdziwy i kochający dom dla suni!

Sroczek

Sroczek

Sroczek pochodzi z okolic Poniatowej. Jest to piesek baardzo przyjazny. Do psów, do ludzi, do wszystkiego. To nasza nakrapiana iskierka, strasznie cieszy się na widok ludzi, jednocześnie jest bardzo dostojnym, spokojnym i opanowanym psem.

Nemo

Nemo

Nemo to małej wielkości piesek. Ma w zwyczaju zaczepianie przechodzących obok jego boksu ludzi, zawadiackim szczekaniem i wystawianiem pyszczka przez kraty. W stosunku do obcych z początku niepewny, szczekliwy. Dla już poznanych – jest przyjacielskim i żywym psiakiem. To także wielka pieszczocha, która zawsze nastawia się do głaskania. Potrzebuje człowieka, który jego monotonne dni w schronisku, zmieni na aktywne i radosne spędzanie czasu, a także da mu poczucie stabilizacji i zaufanie.

Misio

Misio

Misio to bardzo radosny i pełen wigoru piesek. Zdecydowanie nie zachowuje się jak ‘dojrzały, starszy’ pies – jest ciekawski, biega po całym wybiegu szukając interesujących go rzeczy. Jest sympatyczny i otwarty w stosunku do ludzi. Podchodzi do nich z pełnym zaufaniem oraz życzliwością.

Krecik

Krecik

Krecik jest naszym bardzo przyjaźnie nastawionym do ludzi psiakiem. Cieszy się na widok człowieka, jest ufny i ma ogromną chęć do zabawy. Przy codziennych wybiegach, pierwsze co Krecik robi, po otworzeniu boksu, to wskakuje człowiekowi wprost na kolana – tak, aby być jak najbliżej. Mały pieszczoch, którego marzeniem jest dreptanie za swoim panem bądź panią.

Konusek

Konusek

Konusek jest żywym pieskiem, który cieszy się z towarzystwa ludzi. Lubi być głaskanym oraz wszelkie zabawy z człowiekiem. To mały, lekko zakręcony wesołek. Nie jest agresywny, ani lękliwy. Rezolutny, nie sprawiający problemów. Konusek jest idealnym kandydatem na towarzysza i przyjaciela rodziny.

Klakson

Klakson

Klakson na początku nie podchodził do obcych zbyt blisko. Teraz jednak, jest już o wiele bardziej śmiały i z zaciekawieniem wystawia pyszczek do przechodzących obok. Pocieszna, mała psina, która nie jest nachalna w swoim zachowaniu. Po wypuszczeniu z boksu, Klakson powoli poznaje nowe osoby. Najpierw je dokładnie obwąchuje, ostrożnie podchodząc coraz bliżej. Jest psem również bardzo radosnym i żywym. Klakson potrzebuje opiekunów, którym będzie mógł zaufać i spędzić z nimi wiele szczęśliwych lat.

Berni

Berni

Berni to pies w typie bernardyna, który jak nikt na świecie kocha kontakt z człowiekiem. Czy widzi kogoś po raz pierwszy czy po raz setny – Berni podchodzi do człowieka i wtula się w niego w taki sposób, że trudno jest go nie głaskać. Ten pies da ze sobą zrobić wszystko. Jest Bardzo ufny i otwarty w stosunku do ludzi, nie ma problemów z chodzeniem na smyczy, nie przejawia agresji ani lęku. Taki pies bez dwóch zdań zasługuje na rodzinę.

Panczita

Panczita

Z Panczitą będziesz mógł spędzić wiele ciepłych chwil. Reaguje na widok człowieka z wielką radością i ufnością. Pełna wdzięku, witalności – zawsze kombinuje jakby tu znaleźć się najbliżej ludzkich rąk. W schronisku jest od końca lutego. Ma około roku i wielki potencjał, którego nie chcielibyśmy zmarnować!

Mija

Mija

Mija to suczka, która trafiła do nas z Kazimierzówki, ze złamaną łapą. Jest to pies z początku trochę ‘gadatliwy’, szczególnie przez kraty i w stosunku do obcych. Po wypuszczeniu jednak okazuje się być bardzo przyjazna. Wręcz wpada ludziom w ramiona i domaga się pieszczot. Nie podchodzi od razu do obcych ludzi z całkowitą ufnością. Najpierw ich musi obwąchać, poznać – okres poznawania i nabierania zaufania nie trwa u suczki długo. Nie ma większych problemów z nauką, socjalizacją i adaptacją.

Kimi

Kimi

Kimi to suczka, której krew to niewątpliwie mieszanka husky. Jest domagającą się niezwykle mocno pieszczot suczką, która podbiega do krat swojego boksu wtykając w nie nos tak głęboko, że nie da się jej nie zauważyć przechodząc obok. Jest potulna a dzięki jej ciekawemu umaszczeniu jest bardzo charakterystyczna.

Stefanek

Stefanek

Stefanek to pies o intrygującej urodzie. Ma miękką i puszystą sierść, a mimo to jego wygląd jest daleki od słodkiego. Widać, że to ktoś z charakterem! Bystry i ciekawski obserwator. Bardzo opanowany i z dużą ilością dystansu – do nowo poznanych ludzi podchodzi bez agresji, ale też bez nadmiernej uczuciowości. Stefanek, gdy już zdobędzie zaufanie, jest szczerym i lojalnym stróżem.

Harry

Harry

Harry jest młodym psem. Trafił do nas razem ze swoją matką Łatką. Nie wykazuje agresji ani lęków, lecz podchodzi do człowieka z pewną dozą ostrożności. Jest bardzo ciekawski, ale jego obawy w początkowych etapach kontaktu z człowiekiem nakazują mu najpierw powoli zbliżyć się i obwąchać, by dopiero po chwili dać się dotknąć. Mądry – ułożenie go nie powinno stanowić problemu.

Bel

Bel

Bel to pies, którego bez wahania możemy nazwać naszym promyczkiem. Klei się do ludzi, cieszy na ich widok, czasem wręcz nie może się powstrzymać od ‘rzucenia się’ w ich ramiona. To młody pies, pełen wigoru, który jest ciekawy otaczającego go świata. Ze względu na jego żywotność najlepiej, aby Bel trafił do ludzi, którzy są w stanie zapewnić mu spacery, zabawy i dużo uwagi. Na pewno odwdzięczy się wielką miłością i przywiązaniem.

Noris

Noris

Noris to inteligentny, zaradczy i żywy psiak, który do ludzi jest przyjaźnie nastawiony. Rezolutny i pomysłowy – najlepszą rozrywką będą dla niego zabawy i spacery na świeżym powietrzu, gdzie może się wyszaleć. Pomimo swojej witalności jest również opanowany – nie ujada i nie skacze na ludzi. Średniej wielkości psiak, z uroczą kosmatą mordką czeka w schronisku na swój stały dom.

Talar

Talar

Talar to pies, który zauroczył nas swoją mądrością i otwartością do ludzi. Podaje łapę, gdy ktoś przestaje go głaskać, nienachlanie domagając się o jeszcze chwilę uwagi. Czasem szybsze, gwałtowne odruchy mogą pobudzać u niego niepewność, ale nie reaguje agresją. Jest bardzo ciekawy, dokładnie wszystko obwąchuje. Jest młodym psem, który potrzebuje ruchu i człowieka, który pokaże mu świat.

Sajgon

Sajgon

Sajgon to bardzo spokojny, mądry i ufny psiak. Jego łagodne usposobienie i przyjaźć jaką darzy każdego człowieka czyni go wspaniałym towarzyszem. Sajgona nie łatwo wyprowadzić z równowagi a nauka jakichkolwiek czynności przebiega bardzo sprawnie. Jest niezwykle inteligentny i tolerancyjny wobec innych psów. Sajgon nie będzie sprawiał żadnych problemów wychowawczych. Kto pokocha poczciwego psiaka jakim jest Sajgon?

Rex

Rex

Rex to psiak, który kocha i obdarza ciepłem wszystkich wokół. Świat jest dla niego królestwem radości, a każda chwila dobra na zabawę z człowiekiem. Wesoły, ufny – śmiało poznaje nowe osoby, lgnie do nich i uwielbia jak się go przytula. Szybko nawiązuje kontakt, jest otwarty i przyjazny.

Pikuś

Pikuś

Poczęstowany’ bestialstwem człowieka Pikuś z DZIURĄ W SZYI… Pikuś-bo takie imię robocze przyjął nasz nowy przyjaciel, który w dniu 30.01 został dosłownie wrzucony do schroniska. Sytuacja tak przykra jak prawdziwa. Do schroniska przyjeżdża dwóch mężczyzn usilnie próbujących oddać psa, poproszeni o chwilę cierpliwości na przyjście p. Prezes wrzucają psa przez kraty schroniska i odjeżdżają z piskiem opon…

Kastor

Kastor

Czas przedstawić naszego schroniskowego dobermana. Kastor w pierwszych kontaktach z ludźmi reaguje trochę lękliwie, czuje się niepewnie, ale nie reaguje na nich agresją. Poznawszy kogoś lepiej, swobodnie chodzi z nim po wybiegu i na smyczy. W stosunku do innych psów jest raczej nieprzyjazny. Zaczepia i szczeka na psy z sąsiednich boksów. Kastor potrzebuje właściciela, który pokaże mu świat, da możliwość częstych spacerów, zabawy i odkrywania nowych rzeczy, ale jednocześnie znałby specyfikę tej rasy i umiałby się nim odpowiednio opiekować.

Zuzia

Zuzia

Zuzia to bardzo młoda bo zaledwie roczna panienka. Zuzia jest bardzo spokojną istotką, która lubi ludzi i tylko czeka aż ktoś ją pogłaszcze. Cierpliwa, pokorna, ufna. Czego można chcieć więcej od psiaka, który tak naprawdę wychowuje się bez rodziny? Zuzia ma przed sobą całe życie. Ma jeszcze czas aby zaufać, nauczyć się co to znaczy kochający człowiek, bo do tej pory nikt jej tego prawdziwie nie pokazał.  Zuzia czeka na swoją ukochaną rodzinę.

Zadra

Zadra

Zadra to sunia, która praktycznie całe swoje życie spędziła w schronisku. Schronisko to jej dom, ufa temu miejscu, ufa tutejszym ludziom. Ale czy naprawdę tak powinno wyglądać psie życie? Czy miła, kochająca i ufna Zadra nie zasługuje aby poznać prawdziwy los u boku człowieka? Ona nie tęskni do innego życia, ona go nie zna… Czy spokojna Zadra znajdzie swój kąt gdzie indziej niż w schroniskowym boksie? Bardzo byśmy tego chcieli aby ta urocza suczka mogła godnie i radośnie spędzić resztę życia…

Tina

Tina

Nasza Tina jest suczką o żywiołowym charakterze. Zawsze znajduje sposób, aby doprosić się pieszczot. Nie wiadomo nawet jak, ani kiedy, a Tina już znajduje się pod Twoimi dłońmi, które samowolnie ją drapią. Zdjęcia idealnie oddają jej ufność i uparte domaganie się o uwagę. Jej nastawienie do człowieka jest przyjazne, również w kontaktach Tiny z innymi psami nie dostrzegliśmy problemów. Niekiedy bywa lekko roztrzepana. Uwielbia się bawić. Dużo szczęścia dadzą jej spacery oraz zabawy na świeżym powietrzu z przyszłym właścicielem. :)

tamara

tamara

Tamara to duży pies o miękkiej i puszystej sierści. Radosna, pełna życia i wigoru. Przytulanie się do niej jest jak najlepszy antydepresant. Ma w sobie coś tak magicznego, że w jej obecności nie można się smucić. Ciekawska, kontaktowa i bardzo przyjazna. Tamara nie boi się ludzi, od razu pozwala się głaskać. Ta urokliwa sunia rozświetli każdy dzień w życiu swojej przyszłej rodziny.

Rudzia

Rudzia

Rudzia to suczka o pięknej barwie sierści odpowiedniej do jej spokojnego i dostojnego charakteru. Nie szczeka, jest cicha i nie skacze na innych. Do obcych podchodzi ostrożnie, uważnie ich najpierw obwąchując, jednak jak tylko wyczuje dobrego człowieka, szybko pokazuje jaką jest pieszczochą. Potulna, łagodna, pozbawiona agresji.

Gabi

Gabi

Gabi, trafiła do nas z Krępca. Poinformowano nas, że na polu, w stercie słomy, zauważono bezpańską suczkę z młodymi. Gabi to jeden z czterech szczeniaków – tylko ją póki co udało nam się zabrać. Nora psiaków zbudowana jest z tuneli, są więc to psy dzikie. Prawdopodobnie kontakt z nami był Gabi pierwszym, jaki kiedykolwiek miała z człowiekiem. Chciała wrócić do rodziny, początkowo nam nie ufała, ale po pięciu dniach daje się już bez problemu brać na ręce. Kolejna próba wyłapania reszty psów już niedługo. Gabi jest zdrową, spokojną sunią, która nie szczeka, nie gryzie i nie warczy na inne psy. Na pewno warunki w schronisku są dla niej całkowitą nowością – inne pożywienie, warunki mieszkaniowe, zapachy, odgłosy, a przede wszystkim – obecność ludzi. Jednakże jako młody pies łatwo się przystosowuje. Zadomowiła się u nas bardzo szybko i myślimy, że na nowy dom zareaguje równie dobrze. Ma duże możliwości. Każdego człowieka musi początkowo poznać, powąchać. Jest ciekawska, przy zachowaniu ostrożności. Poznawanie wszystkiego wokół nie sprawia jej żadnych problemów.

Sisi

Sisi

Sisi to niewielkich rozmiarów młoda bo zaledwie kilkumiesięczna suczka, która trafiła do Krzesimowa w marcu. Sisi po przyjściu do naszego schroniska wydawała się niepewna i bojaźliwa jednak bardzo szybko okazało się, iż te objawy były wynikiem choroby jaką była Babeszjoza. Sisi została niezwłocznie przewieziona do Gabinetu Weterynaryjnego Pchełka i poddana leczeniu, które uratowało jej życie. Z bólem można myśleć co gdyby Sisi nie znalazła się w naszym schronisku gdzie otrzymała niezbędną pomoc ze strony lekarzy z Pchełki oraz gdzie może odpoczywać i regenerować się po tej fatalnej przeszłości…

Dziki

Dziki

Dziki dzik :) Żadne z tych określeń nie zgadza się z prawdziwym Dzikim o jakim dzisiaj chcielibyśmy napisać. Dziś 2-letni Dziki swoje imię dostał na samym początku swojego pobytu u nas, gdyż początkowo zachowywał się po prostu… dziko. Nikt nie mógł do niego podejść ani pogłaskać. Dzisiaj Dziki to zupełnie inny pies. Ciekawski i wesoły pokazał nam jak przyjaznym psem prawdziwie jest. Dziki jednak w kontaktach z obcymi ludźmi jest nieśmiały i wymaga cierpliwości oraz czasu aby go do siebie przekonać. Nie ma natomiast problemu z osobami, które już dobrze zna. Dziki będzie cudownym, otwartym psem, który chętnie podda się naukom i szkoleniu.

Azor

Azor

Azor to kompan Kory, który wraz z nią przyjechał z Urszulina po przebytej kwarantannie. O Azorze również zapomniano i tak oto trafił do naszego schroniska. Azor to żywiołowa iskierka. Podczas oględzin pomimo, iż się starał stać spokojnie to widać było zniecierpliwienie i chęć eksploracji nowego terenu. Azor jest otwarcie nastawiony do człowieka. Chciałby się bawić a zaraz domaga się pieszczot. Ten żywiołowy psiak jest bardzo pogodny i wesoły, zdecydowanie ma zadatki na psa rodzinnego, który z chęcią swoje popołudnia spędzi nie na drzemce a odpowiedniej dawce zabaw i ruchu.

Fifek

Fifek

Fifek to niewielki samiec w wieku ok. 6lat. Jest to przyjazny i miły kundelek, który jak każdy mężczyzna lubi dobrze zjeść :) Oprócz tego, iż lubi dobrze zjeść dba również o swoją miskę i gdy dzieje się przy niej zbyt wiele pokazuje kto jest jej panem, oczywiście aby odstraszyć ewentualnego podbieracza :) Jednak prawdziwą odsłoną Fifka jest miły i przyjazny pies, który poddaje się pieszczotom oferowanym przez człowieka. Fifek dzięki swoim niewielkim rozmiarom chętnie zamieszka zarówno w mieszkaniu jak i w domu z ogrodem. Fifek jednak czeka na jakikolwiek aby prawdziwy dom…

Kora

Kora

Kora piękna dama o szlachetnie niebieskim jednym z oczu. Sunia wraz ze swoim kompanem Azorem przyjechali z Urszulina gdzie przebywali na kwarantannie po odłowieniu. Niestety o tej dwójce świat w postaci ich rodziny zapomniał, dlatego też obydwoje trafili do Krzesimowa gdzie dostali szansę na nowe życie i nowe rodziny. Kora jest przyjaźnie nastawionym psem, szukającym kontaktu z człowiekiem. Niezwykle cierpliwa i uśmiechnięta z łatwością poznaje swoje nowe tymczasowe lokum. Bez problemu również poddaje się zabiegom pielęgnacyjnym, które pierwszego dnia mogły wydawać się jej dość upierdliwe, bowiem Kora nosiła na sobie masę kleszczy, którą trzeba było usunąć. Jej pogodny charakter to doskonały materiał na psa rodzinnego, który w najbardziej pochmurne dni ożywi wszystkich domowników.

Nori

Nori

Nori czyli żywiołowa, dwuletnia panienka to kolejna z naszych podopiecznych. Nori swoim wyglądem może nieco przypominać charta. Jest ona ciekawską i inteligentną suczką. Z pewnością możemy stwierdzić, iż potrzebuje ona dużej dawki wrażeń dostarczanych przez swoich właścicieli. Nie jest to typowy kanapowiec, a wręcz przeciwnie – Nori będzie zachwycona domem, w którym właściciele będą aktywnymi ludźmi. Potrzebuje ona wycieczek oraz wspólnych zabaw inaczej ciężko jest jej usiedzieć w jednym miejscu. Jest to suczka, która zanim zaufa człowiekowi musi go poznać. Potrzebuje ona zatem ‚chwili’ na ocenę czy warto mieć do czynienia z danym człowiekiem :) Nori czeka na swojego aktywnego i kreatywnego opiekuna w naszym schronisku.

Krawat

Krawat

Historia Krawata zaczęła się dla nas w listopadzie 2014r kiedy to w pobliskich okolicach schroniska zauważyliśmy błąkającego się psa, który z przerażeniem uciekał na widok choćby jadącego auta. Krawata los kosztował dokładnie ‚ćwiartkę’, bo właśnie tyle trzeba było jego ‚właścicielowi’ aby go porzucić. W okolicach gdzie błąkał się Krawat znaleźliśmy smycz z obrożą, kaganiec i wspomnianą wcześniej butelkę. Krawat bardzo długo był nieuchwytny, codzienne próby przekonania go do naszych pracowników trwały kilkanaście dni. Pies był przerażony, nieustannie szukał swojego właściciela, który porzucił go na pastwę losu w nieznanym miejscu. Pewnego dnia dostaliśmy zgłoszenie o psie, który wbiegł do szkoły podstawowej i nie da do siebie podejść. Nasi pracownicy od razu pojechali pod wskazane miejsce, gdzie okazało się, iż zmieszany, zagubiony i przerażony Krawat, szukał ciepłego skrawka do spania…

Gusia

Gusia

Gusia, córka Roszpunki ma ok. 8 tyg i jest przesłodkim szczeniakiem, który wyrośnie na średniej wielkości pieska. Jest troszeczkę nieufna ale jak każdy mały szkrab szybko daje się przekonać, iż człowiek to równy gość ;) Mała pomimo przykrego startu w nasz świat jest gotowa aby dalsze losy spędzić nie inaczej niż szczęśliwie. Gusia prosi o dom dla siebie i swojej mamy.

Czarnotki

Czarnotki

Czarnotki czyli czarne ślicznotki… PILNA SPRAWA! A dokładniej dwie pilne sprawy ;) Czyli w trybie ekspresowym szukamy domów dla uroczych, czarnych suczek. Okres zimy to szczególnie trudny okres dla schroniska, nie wspominając o szczeniakach, które wymagają bycia w środku, w domu. Sunieczki trafiły do nas kilka dni temu i bardzo nam zależy aby jak najszybciej znalazły domy stałe

Pusia

Pusia

Pusia to ok. 3-4 miesięczny szczeniak, który został porzucony w kartonie na środku pola. Jest to nieśmiała dziewczynka, która w życiu doznała już wystarczającej krzywdy. Pusia będzie średnim pieskiem. Prosimy o dom dla niej i reszty szczeniaków, które przebywają w naszym schronisku.

Frytka

Frytka

Frytka została wyrzucona niczym niepotrzebny śmieć. Bowiem wg świadków całego zajścia została ona wyrzucona z klatki bloku mieszkalnego… Przez jakiś czas biegała wokół szukając wejścia, jednak nikt jej nie otworzył. Osoby, które widziały całe zajście i znają „właścicieli” przyniosły Frytkę do Gabinetu Weterynaryjnego Pchełka skąd została zabrana do schroniska w Krzesimowie. Frytka została potraktowana jak bezużyteczna zabawka… Dodatkowo z relacji osób znających jej „właścicieli” możemy przypuszczać, iż była bita.

Belunia

Belunia

Belunia to ok. 4,5 letnia sunia, której serce do ludzi jest tak ogromne, że gdyby miłość zaspokajała głód mogłaby nią wykarmić wszystkie biedne ogony świata. Belunia to wierna kompanka, ze spokojem i pokorą patrząca na człowieka. W jej oczach nie braknie również spokoju a przede wszystkim nadzeji, tej, która pozwala jej przeżyć kolejny dzień z marzeniami o rodzinie…

Lawenda

Lawenda

Lawenda to niewielka, 2-letnia sunia. Lawenda jak wiele jej czworonożnych przyjaciół czeka w swoim schroniskowym boksie na kogoś, kto będzie chciał ją trzymać na kolanach i spokojnie głaskając zapewniać, iż jest już bezpieczna i kochana. Lawenda to cudowny pieszczoch, który bardzo nieśmiale prosi się o uwagę. Sunia jest wysterylizowana, gotowa do adopcji i bardzo prosi o Waszą uwagę…

Lucy

Lucy

Lucy, kilkuletnia księżniczka i mama m.in Wanilii. Lucy to bardzo pogodny pies, typowa mama. Pomimo, że jej dzieci mają już blisko roku nadal nad nimi bacznie czuwa i stara się upilnować wszystkich dziewczyn (przedstawione w odrębnych albumach). Lucy to poczciwa sunia, przyjazna dla człowieka, spragniona kontaktu. Pokorna i miła dziewczynka, która uśmiechając się lgnie do ludzi. Lucy jest średniego wzrostu.

Bos

Bos

Bos czyli dwuletni kawaler… uwaga! do wzięcia! :) Bos zdradził nam, iż szuka swojej wybranki! Z tego co zdołaliśmy zrozumieć stwierdził, że nie ma zbyt dużych wymagań. Jego przyszła partnerka natomiast powinna posiadać duże, kochające serce, poczucie odpowiedzialności, czułe dłonie do głaskania jego pięknego futra oraz (jak to w życiu bywa…) trochę pieniążków na pyszne co nieco ;) Bo Bos jak każdy mężczyzna lubi dobrze zjeść! Na sam koniec stwierdził również, że w sumie to mu obojętne kogo będzie miał u boku za towarzysza, czy to kobieta czy mężczyzna a może nawet cała rodzina… ważne aby ten ktoś był. Bos to doskonały kandydat na wiernego przyjaciela

Boston

Boston

Historia Bostona jest również bolesna co aktualne wydarzenia. Jego niespełna półtoraroczne życie miejmy nadzieję wyczerpało już zasoby pecha. Boston jest już bezpieczny, jest pod naszą opieką, jest pod opieką najlepszych lekarzy jacy mogą mu pomóc w aktualnej sytuacji.

Flipper

Flipper

Flipper czyli niewielki chłopak o wielkim sercu. Flipper jest bardzo potulnym zwierzakiem. Na każdym kroku pokazuje jak bardzo jest poddany człowiekowi. Jego spokojne usposobienie i miły charakter czynią go wyjątkowym. Flipper przebywa w schronisku już jakiś czas. Pomimo, iż ma zapewnione wszystko czego tylko potrzebuje to nadal brakuje mu jednego – prawdziwego właściciela przed którym mógłby się otworzyć i pokazać swoją duszę. Flipper lubi ludzi, jest zainteresowany głaskaniem i pieszczotami jednak widać w nim tą małą barierę jaka go ogranicza. Ta mała drzazga w jego sercu jaką jest brak domu uwiera naszego przyjaciela. Pomóżmy mu żyć pełnią życia!

Messi

Messi

Messi to bardzo rezolutny pies. Jest niesamowicie kontaktowy i przyjazny. Zdecydowanie pies, który będzie uwielbiał pracę z człowiekiem. Nauka nowych rzeczy takich jak np. sztuczki podejrzewamy, iż przyjdzie mu z łatwością. Ten średniej wielkości pies to idealny kompan dla aktywnej osoby, która pragnie mieć za przyjaciela nietuzinkowego partnera do zabaw

Tuptuś

Tuptuś

Tuptuś jak tylko przybył do nas od razu zdążył zauroczyć wszystkich. Jego oryginalna uroda sprawia, iż nie da się go nie lubić, a cudowny, przyjacielski charakter jest jak kropka nad i. Perfekcyjny, młody, grzeczny, kontaktowy psiak. Z pewnością dogada się nawet z najmłodszymi członkami rodziny.

Eros

Eros

Eros nie bez powodu otrzymał swoje imię. To istny bóg miłości, bezczelnie rozkochuje w sobie każdego kogo pozna. Eros jest młodym przystojniakiem, który chętnie pozna ludzkich przyjaciół. Eros oprócz tego, iż rozsyła wszędzie swoje amory to również bardzo kulturalny, grzeczny, ale i energiczny pies.

Remi

Remi

Remi bowiem powiedział nam, iż idzie na ugodę ze swoim imieniem pod jednym ważnym warunkiem-iż spotka on miłość swojego życia, przyjaciela wieków, obrońcę i opiekuna w jednym. Czyli nasz Remek poszukuje swojego prawdziwego człowieka. To niewielki chłopiec o wielkim serduszku. Jest potulny jak baranek i spragniony uczuć.

Szczygieł

Szczygieł

Szczygieł to jeden z najbardziej uroczych psów w Krzesimowie. Jego wręcz filmowa uroda przyciąga wzrok każdego człowieka. Szczygieł ma ok. 8 lat. Jest to niewielki, uroczy psiak o spokojnym, kochanym charakterze. Szczygieł szuka domu, dla którego będzie wyjątkową ozdobą

Szarki

Szarki

W Szarkiego krwi zdecydowanie płynie krew Rottweilerów, dzięki czemu może dumnie prezentować swoje potężne ciało. Jednak jesli chodzi o wnętrze, to mieszka w nim przynajmniej kilkumiesięczny szczeniak. Bowiem Szarki jest utożsamieniem zgromadzonych pokładów energii w wielkim nakładzie. Jego wesoły charakter zdumiewia wiele osób, bo jakim cudem tak ‚groźny’ pies może być tak przyjazny, przemiły i radosny. Szarki poszukuje domu, gdzie będzie mógł być po prostu sobą-szczęśliwym, dużym dzieckiem, od którego nie będzie się wymagać, aby zacięcie bronił podwórka. Bo które dziecko to potrafi? :)Szarki to idealny partner dla fanatyków rasy.

Pimpek

Pimpek

Pimpek to piękny, niewielki chłopiec w wieku ok. 3 lat. Jego miękka, dłuższa sierść to idealny odstresowywacz człowieka ;) Bowiem dowiedziono, iż głaskanie zwierząt przynosi ukojenie dla naszych nerwów. Zatem idąc tym tokiem rozumowania Pimpuś został powołany na ten świat w wiadomym celu-do głaskania! Dodalibyśmy jeszcze, że do kochania i rozpieszczania ale to wydaje się dość oczywiste patrząc w jego oczy.

Sally

Sally

Sally to siostra Wanilii. Jest to sunia o wiele bardziej nieśmiała aniżeli Wanilia. Sally z natury jest bardzo pokorna, jak można zobaczyć na zdjęciach kuli się i ucieka wzrokiem pomimo, iż nigdy nie spotkała jej krzywda ze strony człowieka. Lecz również nigdy nie spotkała jej radość i prawdziwa miłość. Sally ma niespełna rok, przed nią całe życie. Ta piękna sunia czeka na swojego przyjaciela, przed którym nie będzie musiała skrywać swych uczuć i emocji…

Nuka

Nuka

Nuka, kolejne dziecię, siostra Wanilii i Sally. Ta urocza dziewczynka tak jak jej siostry ma niespełna rok. Kochane i czułe stworzenie jakim jest Nuka szuka swojego przyjaciela, dla którego mogłaby zostać jedną z ważniejszych istot na świecie. Nuka jest nieśmiała, podobnie jak jej siostry ale na pewnym dla siebie gruncie to bardzo kontaktowy pies. Nuka jest w odróżnieniu od sióstr lekko szorstkowłosa co nadaje jej wyjątkowego uroku.

Trawena

Trawena

Trawena, 3 letnia miła młoda dama, której celem życiowym wydaje się zacałowanie człowieka na śmierć :) Trawena jest niezwykle otwartą na kontakt z człowiekiem sunią. Pragnie być jak najbliżej i z jak największą trafnością celuje swoim mokrym pyszczkiem w twarz dwunoga Jak możemy zobaczyć na jednym ze zdjęć, Trawena wręcz uśmiecha się gdy ma możliwość być blisko człowieka. Ta sunia bardzo potrzebuje swojego człowieka, jest wręcz jak puzel, który szuka brakującej układanki…

Agrafka

Agrafka

Agrafka to młoda ok.2 letnia sunia w typie owczarka. Jej charakter jest jeszcze piękniejszy niż ona sama. Agrafka bowiem uwielbia ludzi. Obok jej boksu nie można przejść bez zatrzymania się chociaż na sekundkę. Agrafka to piękna i mądra dziewczynka.

Żmijka

Żmijka

Żmijka to maleńka sunia, która ma w sobie coś z jamnika. Żmijka jest bardzo pokorna i skryta w sobie. Jest grzeczną dziewczynką, która potrzebuje w domu, przed którego członkami będzie mogła się otworzyć i zachowywać jak na psa przystało czyli cieszyć się z każdego dnia całym ciałem i duszą. Żmijka to idealna przyjaciółka zarówno małych jak i dużych ludzi ;)

Ruzia

Ruzia

Ruzia to 3 letnia panienka z piękną, dłuższą, miękką sierścią. Ruzia jest bardzo nieśmiała. Na zdjęciach widać, iż byly one robione z pewnej odległości ponieważ Ruzia jest troszeczkę niepewna siebie i nie chcieliśmy jej stresować. Gdy wchodzimy do boksu Ruzi ona jednak z merdającym ogonkiem próbuje przezwyciężyć swoją nieśmiałość i podejść. Gdy już jej się uda uczynić ten krok jest niemożliwa do odczepienia ;) Ruzia to sympatyczna mała sunia, która czeka na prawdziwych przyjaciół.

Kejsi

Kejsi

Kejsi to jak widać jeden z najbardziej urodziwych psów Krzesimowa. Trafiła do nas stosunkowo niedawno, niestety pomimo jej bezdyskusyjnej urody nikt się po nią nie zgłosił. Kejsi to utożsamienie wrodzonego wdzięku i oazy spokoju. Ta ‚dorodna ;) dziewczynka jest tak przyjazna jak wielka. Kejsi to pies dla ‚koneserów’, którzy docenią jej piękno i cudowny charakter.

Gaja

Gaja

Gaja to koleżanka Kejsi, jak widać idzie z nią na równi w zawodach o zajęcie 1 podium miss schroniska :)Gaja to chodzące, wielkie szczęście szukające miłości u każdego kto tylko do niej podejdzie. Wierzymy, iż tak naprawdę Gaja szuka swojego jedynego człowieka. A jeszcze bardziej chcielibyśmy wierzyć w to, iż tego człowieka znajdzie już niedługo. Gajunia to ogromny pies nie tylko rozmiarem ale i sercem. Proszę, spójrzcie w jej oczy i spróbujcie się nie zakochać. To pies stworzony do kochania…

Mika

Mika

A teraz wszyscy spoglądają w piękne, brązowe oczy Miki i próbują nie wydać z siebie odgłosu zachwytu i rozczulenia. Niemożliwe prawda ;)Mika zdecydowanie jest jednym z najbardziej urzekających psów w naszym schronisku. Jej przesłodki pyszczek i wołające o miłość oczka wywołują lawinę uczuć w człowieku, który został właśnie oczarowany tą niewielką sunią. Mika w odpowiedzi na wywołane uczucia również wychodzi na przeciw z arsenałem dobroci i pokory. Mika jest aniołem w najczystszej postaci, aniołem, który szuka człowieka, dla którego mogłaby być stróżem…

Wiera

Wiera

Wiera to młoda 10 miesięczna panienka, która swoim usposobieniem zauracza każdego. Jej maślane oczy, które wpatrują się z poszukiwaniem iskierki uczucia topią każde serce. Wiera to bardzo pocieszny i energiczny pies. Potrzebuje czułej osoby, która poświęci jej troszkę czasu na zabawy i harce. Wiera jest otwarta, miła, potulna. Jest to kolejny pies mający przed sobą całe życie, nie pozwólmy aby spędziła je bez swojego prywatnego, ukochanego człowieka.

Zelda

Zelda

Błękitnooka piękność w naszym schronisku! Zelda oprócz tego, iż zniewala swoim wyglądem, uwierzcie, zniewala również charakterem. To oddany, wierny, pokorny, przyjazny pies. Zelda kocha ludzi i nie sposób, aby ludzie nie kochali Zeldy. Cudowna sunia szuka swojego przyjaciela!

Unia

Unia

Unia to 8-letnia, doświadczona, dorosła pani, która z byle kim nie pogada! Unia jest przyjazną suczką ale tylko dla tych, którzy są i dla niej przyjaźni. Z innymi po prostu nie ma ochoty rozmawiać i kropka. Unia to drobna sunieczka o ciekawym wyglądzie. Unia z pewnością doceni kochających, czułych ludzi, którzy zechcą się nią zaopiekować i dać prawdziwy dom. Unia jest wysterylizowana i gotowa do adopcji.

Rzepka

Rzepka

Rzepka to nasza maleńka schroniskowa słodycz. Ma mnóstwo sił do biegania i poznawania świata. Rzepka jest nieśmiała wobec nowych ludzi. Z zaciekawieniem podejdzie, aby ich powąchać jednak w momencie odwrócenia się i wyciągnięcia ręki – zawadiacko ucieka. Widać w niej chęć poznawania ludzi i zapraszania ich do zabawy, jednak coś ją czasem blokuje. Z pewnością sunia potrzebuje czasu i cierpliwych opiekunów, jednak gdy tacy się już znajdą Rzepka odda im całą siebie.

Zibi

Zibi

Roczny łaciatek niewielkich rozmiarów to właśnie Zibi. Jest on młodym, uroczym chłopcem. Jego usposobienie jest bardzo łagodne i zdecydowanie nieśmiałe w stosunku do człowieka. Zibi to młody psiak, który ma przed sobą wiele lat miejmy nadzieję cudownego życia. A to jakie życie będzie miał zależy tylko od tego, czy ktoś go pokocha jak prawdziwego przyjaciela..

Pikuś

Pikuś

Pikuś to nasz 5 letni koleżka, który pomimo swoich niewielkich rozmiarów nosi w sobie ogromne, ciepłe serce. Pikuś to słodki, mały chłopiec, który jest bardzo grzeczny, pokorny i zdecydowanie jego fanami będą osoby o umiarkowanie spokojnym charakterze, ceniące sobie ciepło rodzinnego ogniska. Ciepło, o którym Pikuś marzy. Łaciatek ma ok. 5 lat i mnóstwo pokładów miłości, które chciałby ofiarować może właśnie Tobie?

Orlen

Orlen

Ten 7-mio letni panicz jest oazą spokoju i cierpliwości. Orlen uwielbia ludzi, gdyby mógł nigdy by się nie rozstawał z człowiekiem i pilnował go krok w krok. Orlen jest niesamowitym. To aż dziwne, że pies z tak cudownym charakterem jest wciąż skazany na schroniskową rzeczywistość. Orlen zasługuje na dom i człowieka, dla którego będzie aniołem stróżem.

Mars

Mars

Mars to szorstkowłosy zawadiaka, który jest niczym pluszowy miś. Uwielbia ludzi, garnie się do nich i zabiega o czułości. Mars jako, że jest bardzo młody ma całe życie przed sobą, zatem szuka rodziny, z którą mógłby to życie szczęśliwie spędzić. Uwielbia aktywne spędzanie czasu i wspólne zabawy, zarówno z innymi psami jak i ludźmi

Magik

Magik

Magik jest specem od okazywania tych wszystkich uczuć w największym, możliwym stężeniu. Jest to pies, który płacze ze szczęścia na widok człowieka. Zrobienie mu kilku zdjęć okazało się zadaniem tak trudnym, że prawie, iż niemożliwym. Magik za wszelką cenę, chciał podzielić się swoim szczęściem z każdym kto znalazł się w jego otoczeniu.

Leon

Leon

Leon to cudowny psiak w typie owczarka niemieckiego. Jego usposobienie jest jak na owczarka przystało nastawione na człowieka bardzo pozytywnie. Leon pomimo swojej wielkości tak naprawdę jest niewielkim szczeniaczkiem potrzebującym jak każdy pies opieki, miłości i uczuć. Leon ma około 5 lat, jest wykastrowany i czeka na swojego miłośnika!

Kulka

Kulka

Kuleczka to delikatna sunia, która bardzo potrzebuje domu. Ta mała sunia jest kochanym kundelkiem, który zdecydowanie nie może znaleźć sobie miejsca w schronisku. Nic dziwnego, dla tak emocjonalnych psów, schronisko nie jest odpowiednim miejscem na stałe. Kulka szuka przyjaciół w postaci prawdziwej rodziny, z którą mogłaby zwiedzać świat!

Fox

Fox

U boku odpowiedniej rodzin Fox otworzy się na ludzi i przekona, iż nic złego w życiu więcej go nie spotka. Ten piękny biszkoptowy psiak ma około 2 lat, zatem całe życie aby cieszyć się z każdego dnia bez lęku!

Agat

Agat

Agat to pies, który nie ustoi minuty spokojnie, jego celem jest jak najsprytniejsze ulokowanie się na kolanach człowieka i przyklejenie tak mocno aby nikt nie zdołał go zdjąć. Jest to jeden z najbardziej przytulastych psów jakie mamy w schronisku. Zapewne jego radość i miłość do człowieka były powodem, dla którego został porzucony. W swoim zachowaniu jest wręcz nachalny, ale wszystko to ponieważ jest jeszcze bardzo młodym psem, ma ok. 8 miesięcy. Agat będzie cudownym przyjacielem.

Uszatek

Uszatek

Uszatek to taka mała iskierka powodująca ogromny wyrzut endorfin do krwi w ciele człowieka. Nie ma osoby, która po spotkaniu z Uszatkiem nie byłaby choć odrobinę szczęśliwsza. Uszatek nosi w sobie niesamowity dar uszczęśliwiania wszystkich wokół. Jego niesforny wygląd, zachowanie szczeniaka i wiecznie uśmiechnięta mordka działają jak magia.

Schronisko w Krzesimowie - jak możesz pomóc podopiecznym schroniska - adopcje psów, suczek, szczeniaków, psów starszych lub chorych

Jak możesz pomóc?

nie da się opisać psiej wdzięczności

Głównym sposobem pomocy o którą najbardziej prosimy to pomoc w adopcjach. Zachęcaj znajomych i rodzinę do adopcji psiaków. Informuj wszystkich o istnieniu naszego schroniska, o wspaniałych psach jakie czekają na własne domy.
Dzięki fundacji Młodzi Młodym nasze schronisko ma możliwość zbierania 1% podatku. Zachęcamy zatem do przekazania 1% dla Krzesimowskich psiaków - to nic nie kosztuje!
Rób zakupy online poprzez stronę fanimani.pl gdzie możesz wybrać nasze schronisko jako organizację, której zostanie przekazany procent wartości sprzedaży.

Wesprzyj finansowo naszych podopiecznych:
Świdnickie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami
32 1240 5497 1111 0000 5006 4065

Schronisko w Krzesimowie wspierają