Psy do adopcji - Schronisko w Krzesimowie

Boston

piękny, kochany, wdzięczy, młody pies okrutnie potraktowany przez "ludzi" znalazł nowy dom

Boston
  • Wiek: ok. 1,5 roku
  • Płeć: Pies
  • Kastrowany/sterylizowana: Nie
  • Wielkość: Duży

Nieszczęście kołem się toczy…
Bardzo chcielibyśmy przedstawiać Wam same szczęśliwe chwile z życia naszych psów i schroniska jednak codzienną radość przysłania prawdziwe życie i jego realia. Jego przykre, bolesne realia…

W dniu wczorajszym (19.03.15) otrzymaliśmy telefon od Pani, iż na jej posesji przebywa pies, który był naszym podopiecznym. Jako, że pierwsze zostało powiadomione Schronisko dla Zwierząt w Lublinie , które jako pierwsze zainterweniowało i odebrało psa… A raczej 18kg nieszczęścia, które leżało odwodnione, wycieńczone, głodne ze złamaną łapą i czekało. Czekało, aż po raz kolejny los da mu po ogonie…
Schronisko dla zwierząt w Lublinie podjęło pierwsze niezbędne kroki aby polepszyć stan Bostona, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Bostona odebraliśmy ze Schroniska w Lublinie i został on przewieziony do LUBELSKA POLIKLINIKA WETERYNARYJNA gdzie został pod opieką tamtejszych lekarzy.

Historia Bostona jest również bolesna co aktualne wydarzenia. Jego niespełna półtoraroczne życie miejmy nadzieję wyczerpało już zasoby pecha. Został on znaleziony w styczniu (tutaj jego historia i album z tego okresu Boston) wraz z dwoma innymi psami w Świdniku, skąd trafił do Schroniska w Krzesimowie. Już wtedy jego stan zdrowia pozostawiał wiele do życzenia. Pogryziony, wygłodzony i spragniony został otoczony przez nas należytą opieką. Wyleczyliśmy rany, odkarmiliśmy przeprowadziliśmy niezbędną profilaktykę w postaci odrobaczania i szczepienia, po czym wrócił do właścicieli, którzy zgłosili się, tłumacząc, iż pies się im zagubił. Rozumiemy wiele sytuacji, psy faktycznie czasami się gubią a właściciele z płaczem ich szukają, dlatego i tym daliśmy ponowną szansę.
„Właściciele” zostali poinstruowani o należytej opiece nad psem jednak widocznie jest on dla tych ‚ludzi’ niczym…
Bowiem Boston został po raz kolejny zaniedbany. Jego „opiekunowie” dopuścili do tego aby pies bez opieki znalazł się (ponoć nie pierwszy raz odkąd został odebrany ze schroniska w styczniu o czym również dowiedzieliśmy się dopiero w dniu wczorajszym) na drugim końcu miasta, dopuścili aby inwazja kleszczy jaka urządziła sobie ucztę z jego ciała doprowadziła do rozwinięcia się poważnej choroby jaką jest Babeszjoza. Dopuścili aby pies głodny i maksymalnie odwodniony błąkał się z bardzo poważnie złamaną łapą. Dopuścili się aby jak już mogliśmy się przekonać po zdjęciach RTG został POSTRZELONY !

Pytamy zatem.
Czy tak zachowują się prawdziwi właściciele?! Czy tak otacza się ponowną opieką psa, który już raz został wystawiony na poważne niebezpieczeństwa?! Psa, który już raz z pomocą naszego schroniska dochodził do pełni sił?!
Mamy nadzieję, iż odpowiedź większości z Was, jest prosta i stanowcza: NIE!

Boston jest już bezpieczny, jest pod naszą opieką, jest pod opieką najlepszych lekarzy jacy mogą mu pomóc w aktualnej sytuacji. A „właściciele” psa nadal nie szukają ani nie szukali. Żadna z placówek nie została poinformowana, iż Boston uciekł czy też się zagubił. Mamy na celu wyciągnięcie należytych konsekwencji wobec byłych „właścicieli” Bostona. Jednak teraz liczy się tylko on, jego zdrowie, jego szczęście i komfort.

Boston po okresie rekonwalescencji, która potrwa kilka-kilkanaście tygodni będzie szukał domu stałego. Jednak jeżeli ktokolwiek z Państwa zechciałby się nim zająć gdy tylko wyjdzie ze szpitala prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 780 187 666 (osoba, która zajmuje się bezpośrednio sprawą Bostona). Pragniemy zaznaczyć, iż maluch będzie wymagał intensywnej opieki, kontroli ruchu i rehabilitacji. Wierzymy, że gdzieś istnieje jego prawdziwa rodzina, którą będziemy mogli z dumą nazwać właścicielami!

Schronisko w Krzesimowie - jak możesz pomóc podopiecznym schroniska - adopcje psów, suczek, szczeniaków, psów starszych lub chorych

Jak możesz pomóc?

nie da się opisać psiej wdzięczności

Głównym sposobem pomocy o którą najbardziej prosimy to pomoc w adopcjach. Zachęcaj znajomych i rodzinę do adopcji psiaków. Informuj wszystkich o istnieniu naszego schroniska, o wspaniałych psach jakie czekają na własne domy.
Dzięki fundacji Młodzi Młodym nasze schronisko ma możliwość zbierania 1% podatku. Zachęcamy zatem do przekazania 1% dla Krzesimowskich psiaków - to nic nie kosztuje!
Rób zakupy online poprzez stronę fanimani.pl gdzie możesz wybrać nasze schronisko jako organizację, której zostanie przekazany procent wartości sprzedaży.

Wesprzyj finansowo naszych podopiecznych:
Świdnickie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami
32 1240 5497 1111 0000 5006 4065

Schronisko w Krzesimowie wspierają