Psy do adopcji - Schronisko w Krzesimowie

Krawat

Krawat
  • Wiek: 09.2013
  • Płeć: Pies
  • Wielkość: Średnia
  • W schronisku od: 05.11.2014

Historia Krawata zaczęła się dla nas w listopadzie 2014r kiedy to w pobliskich okolicach schroniska zauważyliśmy błąkającego się psa, który z przerażeniem uciekał na widok choćby jadącego auta. Krawata los kosztował dokładnie ‚ćwiartkę’, bo właśnie tyle trzeba było jego ‚właścicielowi’ aby go porzucić. W okolicach gdzie błąkał się Krawat znaleźliśmy smycz z obrożą, kaganiec i wspomnianą wcześniej butelkę. Krawat bardzo długo był nieuchwytny, codzienne próby przekonania go do naszych pracowników trwały kilkanaście dni. Pies był przerażony, nieustannie szukał swojego właściciela, który porzucił go na pastwę losu w nieznanym miejscu. Pewnego dnia dostaliśmy zgłoszenie o psie, który wbiegł do szkoły podstawowej i nie da do siebie podejść. Nasi pracownicy od razu pojechali pod wskazane miejsce, gdzie okazało się, iż zmieszany, zagubiony i przerażony Krawat, szukał ciepłego skrawka do spania…

Krawat początkowo był psem, który nie chciał wyjść ze swojej budy a na każdy minimalny kontakt z człowiekiem reagował lękiem, który objawiał się grożeniem zębami czy poszczekiwaniem. Z dnia na dzień jednak Krawat stawał się psem, który był coraz bardziej otwarty na człowieka. Gdy po kilku miesiącach przekonał się, iż nie grozi mu najmniejsza krzywda a od strony człowieka może spodziewać się samych pozytywnych emocji pokazał nam jak wspaniałym psem potrafi być.

Pomimo, iż w kontaktach ‚przez kraty’ nadal szczeka i skacze próbując ‚odstraszyć’ to po wypuszczeniu zmienia się nie do poznania. Staje się ciekawski, pozwala na pieszczoty bez grama agresji czy strachu. Dopiero teraz możemy zobaczyć jak miłym psem jest Krawat. Oprócz tego Krawat jest bardzo inteligentny, bez problemu skupia swoją uwagę na człowieku i wsłuchuje się co ten ma ‚do powiedzenia’. Przypuszczamy, iż będzie on bardzo szybko uczył się komend i innych umiejętności.

Schronisko w Krzesimowie - jak możesz pomóc podopiecznym schroniska - adopcje psów, suczek, szczeniaków, psów starszych lub chorych

Jak możesz pomóc?

nie da się opisać psiej wdzięczności

Głównym sposobem pomocy o którą najbardziej prosimy to pomoc w adopcjach. Zachęcaj znajomych i rodzinę do adopcji psiaków. Informuj wszystkich o istnieniu naszego schroniska, o wspaniałych psach jakie czekają na własne domy.
Dzięki fundacji Młodzi Młodym nasze schronisko ma możliwość zbierania 1% podatku. Zachęcamy zatem do przekazania 1% dla Krzesimowskich psiaków - to nic nie kosztuje!
Rób zakupy online poprzez stronę fanimani.pl gdzie możesz wybrać nasze schronisko jako organizację, której zostanie przekazany procent wartości sprzedaży.

Wesprzyj finansowo naszych podopiecznych:
Świdnickie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami
32 1240 5497 1111 0000 5006 4065

Schronisko w Krzesimowie wspierają