Psy do adopcji - Schronisko w Krzesimowie

Mamba

radosna, przyjacielska i ciekawska sunia do adopcji

Mamba
  • Urodzony: 10.2014
  • Płeć: Suczka
  • Wielkość: będzie średnia-duża

13 maja dostaliśmy zgłoszenie o suczce błąkającej się od kilku dni w Józefowie. Stamtąd trafiła pod nasze skrzydła, gdzie pierwszym jej przystankiem był Gabinet Weterynaryjny Pchełka – zaszczepiono ją tam i dokładnie zbadano. Mamba okazała się zdrową, siedmiomiesięczną suczką. 

Przebywała w domu tymczasowym, gdzie odpoczywała i oswaja się z człowiekiem.Nabierała zaufania i przełamywała swoje lęki, gdyż początkowo była wystraszona nagłą zmianą sytuacji. Zauważyliśmy, że mimo początkowego zagubienia coraz lepiej sobie radziła i dobrze reagowała na różne kontakty z psami i ludźmi

Z początku lekko wystraszona, chwilę później już z zaciekawieniem podchodziła do każdej napotkanej osoby. W trakcie spacerów obserwowaliśmy jak zachowuje się w stosunku do innych psów oraz dzieci – zdała egzamin celująco. Wykazała się dużą przyjacielskością i spokojem. Grzecznie chodziła na smyczy – bardzo szybko się tego nauczyła. Nie mieliśmy również żadnych problemów z wożeniem jej autem – dobrze zniosła trasę Józefów-Świdnik-Krzesimów-Lublin. Mamba jest ogromną pieszczochą. Wskakuje na kolana i prosi o głaskanie. Źle natomiast znosi samotność i mocno przywiąże się do właściciela. 

Mamba mogła zostać w swoim tymczasowym domu tylko kilka dni, później niestety zostało już tylko schronisko. Bardzo trudno było nam odsyłać ją do schroniska. Mamba przywykła do obecności człowieka i powoli nabierała wiary. Baliśmy się, że w schronisku jej lęk mógłby się pogłębić, a pewność siebie do końca zmaleć, dlatego też utworzyliśmy wydarzenie (https://www.facebook.com/events/1654748431425337/), które pomogłoby nam w jak najszybszym znalezieniu właściciela. Dostaliśmy 2 telefony z pytaniami o charakter Mamby, jej stan zdrowia itp., jednak obydwie panie nie odezwały się już więcej. Nie sprawiło nam to zbyt wielkiego zawodu, ponieważ już 2 dni później dostaliśmy deklarację od pewnej Pani, która była zdecydowana na adopcję Mamby. Jedyną przeszkodą była odległość, ponieważ dzieliło ją od nas około 350km. Szukaliśmy wielu sposobów, w końcu stanęło na odebraniu Mamby osobiście od nas w ostatni weekend maja. Mamba czekała na panią 10 dni… niestety. Nie zjawiła się. Telefonowaliśmy kilka razy – bez odzewu.
Zatem Mamba dalej przebywa w schronisku gdzie czeka na swojego opowiedzianego opiekuna, który da jej dom stały i mocno przemyśli swoją decyzje o adopcji psa.

Mamba to bardzo radosny i przyjacielski pies, którego ciekawi wszystko co znajduje się wokół. W mieszkaniu zachowywała się bardzo spokojnie – nie słyszeliśmy jak szczeka. Potrzebuje uwagi opiekuna, jednak w momencie kiedy nikt nie wykazuje chęci do zabawy – po prostu zasypia. Nie bała się głośnych sprzętów, używanych na co dzień. Nie było żadnego problemu przy kąpieli, świetnie znosiła jazdę samochodem i chętnie wchodziła do windy. Mamba ożywia się podczas spacerów, z zaciekawieniem podchodzi do innych psów i ludzi, a kiedy ktoś okazuje jej odrobinę zainteresowania wręcz wtula się w ramiona. Przesypiała całą noc, a rano grzecznie czekała, aż opiekun zwlecze się z łóżka. Małym problemem było to, że niechętnie zostawała sama i już po chwili zaczynała piszczeć. Między innymi z tego też powodu chcemy, aby Mamba jak najszybciej znalazła rodzinę i nie stresowała się pobytem w schronisku! Pomóżcie nam znaleźć prawdziwy i kochający dom dla suni!

Schronisko w Krzesimowie - jak możesz pomóc podopiecznym schroniska - adopcje psów, suczek, szczeniaków, psów starszych lub chorych

Jak możesz pomóc?

nie da się opisać psiej wdzięczności

Głównym sposobem pomocy o którą najbardziej prosimy to pomoc w adopcjach. Zachęcaj znajomych i rodzinę do adopcji psiaków. Informuj wszystkich o istnieniu naszego schroniska, o wspaniałych psach jakie czekają na własne domy.
Dzięki fundacji Młodzi Młodym nasze schronisko ma możliwość zbierania 1% podatku. Zachęcamy zatem do przekazania 1% dla Krzesimowskich psiaków - to nic nie kosztuje!
Rób zakupy online poprzez stronę fanimani.pl gdzie możesz wybrać nasze schronisko jako organizację, której zostanie przekazany procent wartości sprzedaży.

Wesprzyj finansowo naszych podopiecznych:
Świdnickie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami
32 1240 5497 1111 0000 5006 4065

Schronisko w Krzesimowie wspierają