Psy do adopcji - Schronisko w Krzesimowie

Schronisko Krzesimów

Co robimy? Jaka jest nasza misja?

Nasze schronisko to nie tylko szare dachy nad głowami psów często skrzywdzonych, porzuconych czy chorych, to również codzienne działania mające na celu przede wszystkim stworzenie możliwie jak najlepszych warunków dla codziennego, godnego życia każdego naszego czworonożnego przyjaciela.

Naszą misją jest reagowanie na cierpienia i krzywdy, zapewnianie ciepłego, suchego miejsca, misek pełnych wartościowego jedzenia, opieka weterynaryjna i okazywanie miłości każdej, jednej istocie jaka trafia do Krzesimowa. Pracownicy schroniska starają się polepszyć komfort życia dla 282 psów jakie aktualnie przebywają u nas. Za cel bierzemy sobie również znajdywanie najlepszych domów, do których z radością powierzamy naszych przyjaciół. Oddając psa do adopcji pragniemy być pewni, iż trafił on do rodzin, z którymi dożyje swoich ostatnich dni a każda minuta jego życia będzie potraktowana z godnością, szacunkiem, odpowiedzialnością i miłością.

Historia schroniska

Początki schroniska dla psów w Krzesimowie sięgają 2003 roku, kiedy stawiało ono swoje pierwsze kroki. Azyl o znacznie mniejszych gabarytach niż teraz, prowadzony był pod nadzorem innego Stowarzyszenia, jednak przez te same osoby co obecnie, mające wówczas znacznie mniejsze możliwości…
Schronisko znajduje się w odległości 25 km od Lublina i 16 km od Świdnika. Powstało na bazie zaadoptowanej leśniczówki w Nadleśnictwie Świdnik.

Od lipca 2007 roku schronisko oficjalnie znajduje się pod opieką oraz jest kierowane przez Świdnickie Stowarzyszenie Opieki Nad Zwierzętami. Wówczas znajdowało się w nim 150 psów, 19 szczeniaków oraz 30 kojców. W miarę możliwości finansowych i zapotrzebowania było one sukcesywnie rozbudowywane. Na samym początku posiadało 3 pracowników – obecnie jest ich 14.

Schronisko dla psów w Krzesimowie było jedynym ratunkiem dla bezdomnych zwierząt ze wsi, bowiem Lubelskie Schronisko nie przyjmuje psów spoza terenu Lublina. Wcześniej zaniedbane, zagłodzone, maltretowane, na łańcuchach, z tragicznym stanem zdrowia błąkały się po wsiach, mogące liczyć tylko na siebie. Bez wsparcia oraz pomocy.

Dziś w schronisku dla psów w Krzesimowie przebywa ok. 282 psów. Każdy z nich ma swoje miejsce oraz własną miskę w boksie. Psy są pielęgnowane, wypuszczane na wybiegi, karmione zgodnie z wszelkimi normami oraz poddawane opiece zdrowotnej.

Naszym głównym celem oprócz natychmiastowej pomocy psom jest znalezienie im odpowiedzialnych domów, w których będą kochane do końca swych dni i staną się pełnoprawnym członkiem rodziny

Codzienność schroniska

W schronisku obecnie zatrudnionych jest kilku pracowników. Ich obowiązkiem jest sprzątanie boksów, zmiana wody, karmienie oraz wypuszczanie psów na codzienny wybieg. Każdy z pracowników zajmuje się jednym, przydzielonym mu sektorem i psiakami znajdującymi się w jego obrębie.

Pierwsza zmiana zaczyna się o godzinie 8 i jest podczas niej wiele do zrobienia. Pracownicy wymieniają wodę, myją miski, dokładnie sprzątają boksy, uwzględniając brudne miejsca znajdujące pod i za budami. Podczas sprzątania danego boksu, psy zamieszkujące kojec wypuszczane są na wybieg, aby wyprostowały nogi i trochę się zabawiły. I tak czas mija do godziny 14, kiedy to zaczyna się pora karmienia psiaków. Wtedy też następuje zmiana pracowników i rozpoczyna się druga zmiana. Jest ona nieco spokojniejsza, sprzątane są bieżące zabrudzenia, myte miski, wymieniana woda i ponownie wypuszczane psy na wybieg.

Nowe psy trafiające do naszego schroniska bezzwłocznie zostają opatrzone opieką. Wszelkie kleszcze, łańcuchy i druty zostają usunięte. Trafiają na przegląd do Gabinetu Weterynaryjnego Pchełka, gdzie dokładnie zostaje zbadany ich stan zdrowia. Psy zostają odrobaczone i odpchlone. Kolejne dni przeznaczamy na adaptacje. Wypuszczamy psa na wybieg i poznajemy jego nastawienie. Staramy się, aby jak najmniej boleśnie zniósł ten trudny okres. Przekonujemy go, że jest już bezpieczny i może nam zaufać.

Wartości schroniska

Nasze schronisko to nie tylko szare dachy nad głowami psów często skrzywdzonych, porzuconych czy chorych, to również codzienne działania mające na celu przede wszystkim stworzenie możliwie jak najlepszych warunków dla codziennego, godnego życia każdego naszego czworonożnego przyjaciela.

Naszą misją jest reagowanie na cierpienia i krzywdy, zapewnianie ciepłego, suchego miejsca, misek pełnych wartościowego jedzenia, opieka weterynaryjna i okazywanie miłości każdej jednej istocie, jaka trafia do Krzesimowa. Pracownicy schroniska starają się polepszyć komfort życia dla prawie 282 psów, jakie aktualnie przebywają u nas. Za cel bierzemy sobie również znajdywanie najlepszych domów, do których z radością powierzamy naszych przyjaciół. Oddając psa do adopcji pragniemy być pewni, iż trafił on do rodzin, z którymi dożyje swoich ostatnich dni, a każda minuta jego życia będzie potraktowana z godnością, szacunkiem, odpowiedzialnością i miłością.

Schronisko w Krzesimowie - jak możesz pomóc podopiecznym schroniska - adopcje psów, suczek, szczeniaków, psów starszych lub chorych

Jak możesz pomóc?

nie da się opisać psiej wdzięczności

Głównym sposobem pomocy o którą najbardziej prosimy to pomoc w adopcjach. Zachęcaj znajomych i rodzinę do adopcji psiaków. Informuj wszystkich o istnieniu naszego schroniska, o wspaniałych psach jakie czekają na własne domy.
Dzięki fundacji Młodzi Młodym nasze schronisko ma możliwość zbierania 1% podatku. Zachęcamy zatem do przekazania 1% dla Krzesimowskich psiaków - to nic nie kosztuje!
Rób zakupy online poprzez stronę fanimani.pl gdzie możesz wybrać nasze schronisko jako organizację, której zostanie przekazany procent wartości sprzedaży.

Wesprzyj finansowo naszych podopiecznych:
Świdnickie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami
32 1240 5497 1111 0000 5006 4065

Schronisko w Krzesimowie wspierają