Psy do adopcji - Schronisko w Krzesimowie

Suczki do adopcji

czekają na nowego przyjaciela, nowy dom, nowe i lepsze życie

Wera

Wera

Przedstawiamy Państwu Werę – naszą suczkę w typie owczarka niemieckiego. Wera to uosobienie spokoju. Sunia wypuszczona z boksu od razu podchodzi do człowieka prosząc o chwilę uwagi. Uwielbia głaskanie i cieszy się z kontaktu z człowiekiem. Jest również przyjazna w stosunku do innych psów, które mieszkają z nią w boksie i ładnie się z nimi bawi.

Sara

Sara

Sara przy pierwszym spotkaniu przedstawia siebie jako indywidualistkę. Z początku woli poznać człowieka z dalszej odległości, poobserwować go i ocenić. Nie zauważyliśmy jednak zachowań agresywnych w stosunku do ludzi ani psów. Z czasem na pewno uda jej się całkowicie oswoić i przywiązać do swojego człowieka, którego mamy nadzieję znajdzie już niedługo.

Zadra

Zadra

Zadra to sunia, która praktycznie całe swoje życie spędziła w schronisku. Schronisko to jej dom, ufa temu miejscu, ufa tutejszym ludziom. Ale czy naprawdę tak powinno wyglądać psie życie? Czy miła, kochająca i ufna Zadra nie zasługuje aby poznać prawdziwy los u boku człowieka? Ona nie tęskni do innego życia, ona go nie zna… Czy spokojna Zadra znajdzie swój kąt gdzie indziej niż w schroniskowym boksie? Bardzo byśmy tego chcieli aby ta urocza suczka mogła godnie i radośnie spędzić resztę życia…

Elma

Elma

Elma… Zamyślona, zrezygnowana. Typ psa, dla którego życie bez człowieka nie ma sensu. Spokojna, opanowana i ufna, szybko odnalazłaby się w nowym domu, gdyby tylko ktoś dał jej na to szansę. Sprawdzi się w domu z innym psem.

Lamia

Lamia

Lamia to typowa sunia ze schroniska. Sunia przy kości, zwyczajna, która niczym szczególnym się nie wyróżnia. Suczek takich jak ona jest wiele. W człowieka zapatrzona jest jak w obrazek. Cicha, spokojna, nieskora do kłótni z innymi czworonogami.

Avia

Avia

Avia to otwarta suczka, która nie boi się ludzi. Nawet obce osoby wita całusem w nos. Jest roztrzepana i wszędobylska. Mimo jej wieku jest dosyć energiczna.

Mija

Mija

Mija to suczka, która trafiła do nas z Kazimierzówki, ze złamaną łapą. Jest to pies z początku trochę ‘gadatliwy’, szczególnie przez kraty i w stosunku do obcych. Po wypuszczeniu jednak okazuje się być bardzo przyjazna. Wręcz wpada ludziom w ramiona i domaga się pieszczot. Nie podchodzi od razu do obcych ludzi z całkowitą ufnością. Najpierw ich musi obwąchać, poznać – okres poznawania i nabierania zaufania nie trwa u suczki długo. Nie ma większych problemów z nauką, socjalizacją i adaptacją.

Bibi

Bibi

Bibi to przylepa jakich mało. Spragniona człowieka, którego nie miała nigdy na wyłączność, bowiem do schroniska trafiła jako szczeniak. Po wyjściu z boksu nie odstępuje człowieka na krok.

Bejbi

Bejbi

Bejbi to suczka, o przemiłym uosobieniu. Jest ciekawska, serdeczna i przyjaźnie nastawiona. Bejbi jednak trochę obawia się nowych osób. Początkowo obserwuje ludzi z dachu swojej budy, merdając ogonem. Już chwilę później radośnie biega po wybiegu obwąchując każdy zakątek. Bejbi jest psem wrażliwym, ale szalenie wdzięcznym.

Janka

Janka

Przedstawiamy Państwu jedną z naszych Janek. :) To inteligentna i kochająca ludzi istota. Janka od razu gdy widzi człowieka ustawia się pod drzwiami swojego boksu i z uśmiechem czeka na chociażby minutę uwagi. Obdarza ludzi zaufaniem i szybko się z nimi zaprzyjaźnia

Lara

Lara

Przedstawiamy Larę – naszą sunię o spokojnym charakterze. Lara podczas codziennego wybiegu dokładnie lokalizuje i bada wszelkie zapachy i zajmuje się raczej sobą. Nie jest natarczywa względem ludzi, jednak nie przejawia również lęku czy agresji. To opanowana sunia, która mamy nadzieję znajdzie swój prawdziwy dom.

Misia

Misia

Wiek: ok 5 lat Płeć: Suczka Wielkość: Małą W schronisku od: 01.2011 Pochodzenie: Lublin

Misia

Misia

Misia to suczka, której nie opuszcza uśmiech. To psina o ciekawskim i otwartym charakterze. Misia w swoim zachowaniu nie jest uciążliwa i doskonale wie na jak dużo może sobie pozwolić względem opiekuna. Przeżyła w schronisku już kilka lat, jednak dalej nie skreślamy jej szans i czekamy na ludzi o wielkich sercach, którzy stworzą Misi prawdziwy i kochający dom.

Smykunia

Smykunia

Smykunia reprezentuje historię jakich wiele. Mówimy czasem, że lepiej, gdy człowiek oddaje szczeniaki do schroniska niż miałby je porzucić w lesie. Nigdy nie ma lepszej drogi, każde z tych wyjść jest złe. Dlaczego? Smykunia to przykład psa, który nie wie, co to dom, rodzina, smycz i codzienne spacery…

Ruzia

Ruzia

Ruzia to 3 letnia panienka z piękną, dłuższą, miękką sierścią. Ruzia jest bardzo nieśmiała. Na zdjęciach widać, iż byly one robione z pewnej odległości ponieważ Ruzia jest troszeczkę niepewna siebie i nie chcieliśmy jej stresować. Gdy wchodzimy do boksu Ruzi ona jednak z merdającym ogonkiem próbuje przezwyciężyć swoją nieśmiałość i podejść. Gdy już jej się uda uczynić ten krok jest niemożliwa do odczepienia ;) Ruzia to sympatyczna mała sunia, która czeka na prawdziwych przyjaciół.

Wega

Wega

Wiek: 07.2006 Płeć: Suczka Wielkość: Średnia W schronisku od: 17.12.2007 Pochodzi ze Świdnika

Łatka

Łatka

Łatka, która trafiła do naszego schroniska ze swoimi szczeniakami, jest spokojną i nie bojąca się ludzi suczką. To bardzo mądra, opanowana oraz doświadczona psina. Słucha ludzi, szybko się z nimi zapoznaje. Nie jest lękliwa i cechuje się dużą dojrzałością. Gdy pozna człowieka bliżej okazuje się również przylepą i wielkim pieszczochem.

Janka

Janka

Przedstawiamy państwu jedną z naszych trzech Janek. :) Jest najciemniejsza i najspokojniejsza z rodzeństwa. Janka nie okazuje nowo poznanym osobom zbytniego uczucia, jednak nie jest lękliwa i zamknięta na nowe kontakty. To bardzo grzeczny, inteligentny, nie nachalny i opanowany psiak.

Azunia

Azunia

Wiek: 09.2002 Płeć: Suczka Wielkość: Średnia W schronisku od: 05.09.2008 Pochodzi ze Świdnika

Hesia

Hesia

Hesia to wysterylizowana suczka w typie husky. Hesia jest miłą i przyjazną panienką, która z chęcią oddaje się pieszczotom i chwili uwagi jaką poświęci jej człowiek. Jak doskonale widać na zdjęciach to urodziwa panienka o srebrno wilczym umaszczeniu. Hesia jest spokojna i pokorna. Troszeczkę ma problemy z chodzeniem na smyczy jednak jesteśmy pewni, iż szybko nauczy się tej sztuki. Hesia jest gotowa do adopcji, czeka w naszym schronisku może właśnie na Twój przyjazd?

Basia

Basia

Basia jest dość dużą suczką, która przyjechała do nas z gm. Piaski, a konkretnie z Majdan Kozic Górnych. Basia została najprawdopodobniej wygoniona ze swojego domu po szczeniakach, gdyż błąkając się, szukała innych szczeniaków, którym mogłaby matkować. Na razie Basia jest nieco zdystansowana, ale bardzo grzeczna. Nie wykazuje agresji. Potrafi sama podejść i oprzeć łepek o człowieka. Basia jest ciekawym świata i bardzo sympatycznym psiakiem.

Kosmata

Kosmata

Kosmata to szorstkowłosa suczka, która swoje całe życie spędziła w schronisku. Jest to grzeczny i miły pies, który nie sprawia problemów i zawsze siedzi grzecznie z boku obserwując całe otoczenie. Kosmata zgadza się z innymi psami i suczkami. Jak większość schroniskowych rezydentów jest zawsze chętna do odrobiny czułości i nie pogardzi drapaniem za uchem. Kosmata pomimo, iż lubi swój aktualny dom i czuje się w nim dobrze na pewno marzy o tym jedynym człowieku, który przez resztę jej życia poświęci swój czas i skupi się tylko na niej.

Mira

Mira

Mira to suczka pochodząca z gminy Strzyżewice, a konkretnie z Kiełczewic Górnych. Suczka jest psiakiem do oswojenia. Momentami zachowuje się bardzo swobodnie, cieszy się z obecności człowieka, chce się bawić, a momentami jest zdystansowana. Psiak wymaga oswojenia do konkretnego człowieka.

Murzynka

Murzynka

Wiek: 7 lat Płeć: Suczka Wielkość: średnia W schronisku od: 04.2011

Berta

Berta

Berta to zrównoważona suczka o bardzo przyjaznym usposobieniu. Ze względu na jej wiek i umiarkowany temperament, w nowym domu warto zapewnić jej dużo spokoju, ale i spacerów. Jest ufna, nie przejawia agresji. Bardzo pojętna, jest więc szansa, że szybko zaaklimatyzuje się w nowym domu i przeprowadzka nie będzie stanowiła dla niej nadmiernego stresu.

Rudzia

Rudzia

Rudzia to suczka o pięknej barwie sierści odpowiedniej do jej spokojnego i dostojnego charakteru. Nie szczeka, jest cicha i nie skacze na innych. Do obcych podchodzi ostrożnie, uważnie ich najpierw obwąchując, jednak jak tylko wyczuje dobrego człowieka, szybko pokazuje jaką jest pieszczochą. Potulna, łagodna, pozbawiona agresji.

Lucy

Lucy

Lucy, kilkuletnia księżniczka i mama m.in Wanilii. Lucy to bardzo pogodny pies, typowa mama. Pomimo, że jej dzieci mają już blisko roku nadal nad nimi bacznie czuwa i stara się upilnować wszystkich dziewczyn (przedstawione w odrębnych albumach). Lucy to poczciwa sunia, przyjazna dla człowieka, spragniona kontaktu. Pokorna i miła dziewczynka, która uśmiechając się lgnie do ludzi. Lucy jest średniego wzrostu.

Lena

Lena

Schroniskowa śmieszka. Ok. 9-letnia sunia w typie owczarka kaukaskiego. Zawsze uśmiechnięta, zawsze z merdającym ogonem. Przeszła operację wycięcia dużego podskórnego guza. Zastrzyki, zmianę opatrunków, podciąganie sączków – wszystko znosiła z ogromną pokorą, merdając przy tym ogonem.

Mysza

Mysza

Wiek: 09.2005 Płeć: Suczka Wielkość: Średnia W schronisku od: 30.09.2006 Pochodzi ze Świdnika

Małpiatka

Małpiatka

Małpiatka czyli kolejna niewielkich rozmiarów sunieczka w naszym schronisku. Jej imię zawdzięcza swojemu wyglądowi w czasach ‚młodzieńczych’ gdyż do złudzenia przypominała malutką małpeczkę ;) Teraz to dojrzała, elegancka pani o pięknej, dłuższej, bursztynowo-kasztanowej sierści. Małpiatka pomimo niewielkich rozmiarów nosi w sobie wielkie serduszko. Serduszko, które chciałoby nareszcie poświęcić komuś swoją miłość… Małpiatka ma ok. 8 lat, większość swojego życia spędziła na czekaniu na tego jedynego człowieka, który ją pokocha… Podarujmy jej dom na jaki zasługuje.

Unia

Unia

Unia to 8-letnia, doświadczona, dorosła pani, która z byle kim nie pogada! Unia jest przyjazną suczką ale tylko dla tych, którzy są i dla niej przyjaźni. Z innymi po prostu nie ma ochoty rozmawiać i kropka. Unia to drobna sunieczka o ciekawym wyglądzie. Unia z pewnością doceni kochających, czułych ludzi, którzy zechcą się nią zaopiekować i dać prawdziwy dom. Unia jest wysterylizowana i gotowa do adopcji.

Zoja

Zoja

Wiek: 02.2008 Płeć: Suczka Wielkość: Duża W schronisku od: 04.07.2008 Pochodzi ze Świdnika

Tina

Tina

Nasza Tina jest suczką o żywiołowym charakterze. Zawsze znajduje sposób, aby doprosić się pieszczot. Nie wiadomo nawet jak, ani kiedy, a Tina już znajduje się pod Twoimi dłońmi, które samowolnie ją drapią. Zdjęcia idealnie oddają jej ufność i uparte domaganie się o uwagę. Jej nastawienie do człowieka jest przyjazne, również w kontaktach Tiny z innymi psami nie dostrzegliśmy problemów. Niekiedy bywa lekko roztrzepana. Uwielbia się bawić. Dużo szczęścia dadzą jej spacery oraz zabawy na świeżym powietrzu z przyszłym właścicielem. :)

Cerowana

Cerowana

Kolejną z naszych wiecznie uśmiechniętych pań jest Cerowana. :) Ma duuużą potrzebę ludzkiej miłości. Gdy tylko jest jakiś człowiek obok, sunia od razu znajduje się w jego ramionach. Uwielbia dotyk człowieka, a co za tym stoi – jest cierpliwa we wszystkich zabiegach pielęgnacyjnych. Cerowana ufa ludziom i jest otwarta w stosunku do nich. Marzymy o ciepłym i troskliwym domu dla naszej podopiecznej.

Fanta

Fanta

Fanta to pies, który dosyć źle znosi schroniskową rzeczywistość. Długo przebywa w schronisku, zna wszystkich opiekunów, a mimo to jest psem lękliwym i wycofanym, jednak potulnym i posłusznym.

Wanilia

Wanilia

Kwiat wanilii we wszystkich wzbudza zachwyt, jest piękny, delikatny o idealnym kolorze… Taka jest i nasza Wanilia, urocza, śliczna sunia, która ma około półtora roku i pragnie być dla kogoś pięknym kwiatem. Waniliowe oczy z każdym spojrzeniem na człowieka proszą o ciepły kąt, rodzinę i trochę miłości. Wanilia to również wesoły, charyzmatyczny charakter. Sunia uwielbia biegać ze swoim rodzeństwem i ganiać się z człowiekiem. Może ktoś przygarnie Wanilię aby zdobiła jego życie?

Pola

Pola

Pola to sunia o wyjątkowej urodzie. Ma piękną, gęstą, dłuższą sierść.

Charcia

Charcia

Charcia to sunia, która w życiu sporo przeszła, o czym świadczy jej stosunek do człowieka. Jest potulna jak baranek. To schroniskowa płaszczka, która przy dotyku od razu przywiera do ziemi, jednak jest mimo to bardzo otwarta.

Agusia

Agusia

Agusia to piękna, pokorna i wesoła suczka. Agusia z radością podbiega do człowieka jednak za chwilę od niego odskakuje. Widać w niej zakorzenioną obawę przed ludźmi. Agusia bardzo chciałaby się przełamać i zaufać w 100% człowiekowi, jednak ten będzie musiał na to zapracować i pokazać, iż nie grozi jej żadne niebezpieczeństwo. Agusia wymaga cierpliwych, kochających opiekunów. Jest to również bardzo żywiołowa i radosna suczka, która widać, iż potrzebuje dużo ruchu i zabawy. Jest ona aktywna i tego samego wymaga od swoich przyszłych opiekunów. Agusia to suczka, która z chęcią poświęci swoje serce dla rozważnego i aktywnego człowieka.

Pitbusia

Pitbusia

Pitbusia to sunia, która jest doskonałym wykrywaczem dobrych ludzi. Bowiem Pitbusia nie obdarzy nikogo podejrzanego choćby gramem zaufania. Pitbusia trzyma się bardzo na dystans przy pierwszych kontaktach. Jeżeli chodzi o jej kontakty z osobami, które zna i lubi to są one doskonałe. Pitbusia wtedy pokazuje, że naprawdę jest ona maleńką pieszczotą. Pitbusia jest wysterylizowana i czeka na zaufanego człowieka.

Beza

Beza

Beza to nasza młodziutka sunia. Jej zawsze uśmiechnięta mordka idealnie opisuje cała jej osobowość. Jest to bardzo żywiołowy pies, który swoja energią zaraża wszystkich wokół. Na wybiegu nie wysiedzi w miejscu. Zawsze znajdzie się coś ciekawego do roboty. Uwielbia biegać i bawić się z innymi – zarówno psami jak i ludźmi.

Kira

Kira

Kira – piękna suczka, wyglądem przypominająca długowłosego owczarka niemieckiego jednak o krótszych nóżkach i średniej posturze. Kira cechuje się okazywaniem dystansu do niektórych ludzi i nie łasi się w pierwszych kontaktach do nowo poznanych. Jednak nie jest to pies agresywny czy lękliwy. Kira potrafi głośno zaszczekać, jednak nie nadużywa tego talentu :)

Cerowana

Cerowana

Cerowana przybyła do schroniska wraz z rodzeństwem. Pochodzi z Krzesimowa z gospodarstwa, w którym suczka co cieczkę rodziła szczeniaki. Pomimo próśb i pouczania właścicieli nigdy nie została wysterylizowana.

Azunia

Azunia

Wiek: 09.2002 Płeć: Suczka Wielkość: Średnia W schronisku od: 05.09.2008 Pochodzi ze Świdnika

Pysia

Pysia

Pysia jest młodym psiakiem, który do człowieka podchodzi z dozą nieufności i potrzebuje chwilę, aby zdobyć zaufanie. Pysia ma za sobą trudną przeszłość. Pysia została znaleziona koło sklepu Kaufland w Świdniku. Pysia była przeganiana przez ludzi. Dokarmiała ją pani Renata. W naszym schronisku czeka na właściciela, który ją natychmiast pokocha.

Dasza

Dasza

Wiek: 8,5 roku Płeć: Suczka Wielkość: Duża W schronisku od: 08.2011 Pochodzenie: Borzechów

Dobrusia

Dobrusia

Dobrusia to mała suczka w typie jamnika. Ujmuje swoją ufnością i przyjaznym usposobieniem. Gdy tylko ma okazję szybko wspina się człowiekowi na kolana.

Miłka

Miłka

Miłka to wyrośnięta już sunia, która przybyła do nas wraz ze swoja siostrą w kartonowym pudle. Miłka jest bardzo wesoła i energiczna. Uwielbia się bawić, lubi też inne psy. Gdy widzi człowieka, natychmiast pojawia się przy nodze, skacze i chce być noszona na rękach – na pewno nie zdaje sobie sprawy z tego, że już nie jest taka malutka jak wcześniej.

Schronisko w Krzesimowie - jak możesz pomóc podopiecznym schroniska - adopcje psów, suczek, szczeniaków, psów starszych lub chorych

Jak możesz pomóc?

nie da się opisać psiej wdzięczności

Głównym sposobem pomocy o którą najbardziej prosimy to pomoc w adopcjach. Zachęcaj znajomych i rodzinę do adopcji psiaków. Informuj wszystkich o istnieniu naszego schroniska, o wspaniałych psach jakie czekają na własne domy.
Dzięki fundacji Młodzi Młodym nasze schronisko ma możliwość zbierania 1% podatku. Zachęcamy zatem do przekazania 1% dla Krzesimowskich psiaków - to nic nie kosztuje!
Rób zakupy online poprzez stronę fanimani.pl gdzie możesz wybrać nasze schronisko jako organizację, której zostanie przekazany procent wartości sprzedaży.

Wesprzyj finansowo naszych podopiecznych:
Świdnickie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami
32 1240 5497 1111 0000 5006 4065

Schronisko w Krzesimowie wspierają