Psy do adopcji - Schronisko w Krzesimowie

Suczki do adopcji

czekają na nowego przyjaciela, nowy dom, nowe i lepsze życie

Kamila

Kamila

❗️❗️❗️W SCHRONISKU OD SZCZENIAKA 😢😢😢– SPÓJRZCIE W TE SMUTNE OCZY

KAMILA to niezwykle delikatna, nie epatująca swoją obecnością suczka. Bardzo spokojna, niehałaśliwa, mówiąca oczami, iż przeprasza, że żyje. Przyzwyczaiła się, że życie to boks, buda, jedzenie i wybieg kilka razy dziennie. Nie wie, że może być jeszcze coś. Ta dziewczynka nigdy o nic nie prosi, stara się nie zwracać na siebie uwagi.
Ktoś powie: „to nie jest taka nieszczęśliwa”. Może i nie, ale ta psina nie wie, że niedługo straci cały swój „szczęśliwy” świat.❗️❗️❗️Jej dom za chwilę przestanie istnieć, kiedy schronisko zamknie swoje podwoje. Co czeka ją potem? Jak będzie wyglądało jej życie? Może ktoś zdecyduje się dać jej dom, uratować przed niepewnym losem?
Kamila to ok 11 letnia (jednak w bardzo dobrej formie), średniej wielkości suczka, Dogaduje się z innymi psami. W stosunku do ludzi jest nieufna, trzyma pewien dystans ale nie przejawia agresji. Będzie idealnym psiakiem dla każdej rodziny, również z innymi zwierzętami i dziećmi. Będzie potrzebowała czasu, żeby zaufać swojemu człowiekowi, ale praca z nią na pewno się opłaci.
Bardzo prosimy o dom dla Kamilki, tej pięknej suczki

Dzika

Dzika

Około 8 letnia suczka średniej wielkości. Do schroniska trafiła z 4 szczeniakami w kwietniu 2013 roku z Woli Piaseckiej. Jest wysterylizowana. Imię najlepiej ją charakteryzuje. Była typowym dzikim psem, nieufnym i bojaźliwym. Ze strachu potrafiła ugryźć. Od niedawna Dzika zaczęła się zmieniać, coraz częściej podchodzi do pracowników, obwąchuje, bierze z ręki smaczki, pozwala się dotknąć i pogłaskać. Nie ucieka już przed człowiekiem, kręci się obok pracowników, obserwuje z pewnego dystansu. Wobec innych psiaków jest raczej przyjazna. Barego, z którym dzieli kojec wyraźnie lubi a ponieważ on też jest bojaźliwy, próbuje go chronić. Na wybiegu Dzika jest bardzo aktywna i wszędobylska., przez kraty kojca obszczekuje inne psiaki i obcych. Na pewno potrzebuje trochę czasu i cierpliwości.

Bary i Dzika

„Tyle lat razem. Nierozłączni. Na wybiegu, w boksie. Moja miłość💞, a zarazem najlepszy przyjaciel. Nigdy nie byliśmy tak daleko od siebie jak tego dnia…
Wszystko było normalne, ale wyczuwałam u ludzi jakiś stres. Po jakimś czasie podjechał samochód🚙. Dobrze go znałam, ale nie sądziłam, że właśnie w tym momencie wszystko się zmieni. Wyszła z niego osoba dobrze mi znana i zabrała mojego kochanego Barego😟. Pomyślałam, że zaraz wróca, pojechali pewnie do weterynarza. Wrócilam do boksu i czekałam . Mijały kolejne godziny, a ja coraz bardziej za nim tęskniłam. Nadszedł następny dzień. Wyszłam na wybieg i szukałam go . Niestety, nie znalazłam . Kolejne dni mijały, a mi było coraz ciężej😞. Byłam zmęczona czekaniem na niego i płakaniem całymi nocami z nadzieją, że usłyszy i wróci😢. Kolejny dzień i kolejne wyjście bez niego na wybieg. Jakaś część mnie mówiła mi, żebym nie wracała do boksu. Posłuchałam jej. Nie chciałam wracać bez niego. Ludzie kręcili się dookoła mnie i wołali. A ja wolałam jego. Godziny mijały jak wieczność . Zimne i puste uczucie w głowie, że już go nie zobaczę. To było straszne. Stałam i patrzyłam na furtkę, myślałam, że jak zamknę oczy i za chwilę je otworzę, zobaczę go. Powoli traciłam nadzieję🥺.
Patrzyłam i nagle zobaczylam samochód, ten sam, który zabrał mi moje szczęście. Wysiadł z niego Bary . Podbiegłam do furtki, a on wszedł i ze szczęścia zaczęliśmy biegać razem po wybiegu☺️. Nadeszła pora powrotu do boksu. On wszedł, a ja nie chciałam, bo bałam się, że gdy wejdę, znowu go stracę. Lecz on mnie wolał. Weszłam do boksu i zmęczona oraz szczęśliwa położyłam się, a on wylizywał mi łzy z oczu. Wtedy zdałam sobie sprawę, że adoptując mnie bez niego zabierzesz jakas część mnie i skarzesz na katorgę. On jest częścią mnie i biorąc nas oboje gwarantujesz nam szczęście o którym marzy każdy.💚

To prawdziwa historia sprzed kilku dni. Musieliśmy przywieźć Barego z powrotem, bo baliśmy się o Dziką, ona po prostu oszalała. Bary też robił wszystko, aby wrócić do schroniska.

Wiemy, że to szaleństwo, ale może znajdzie się dom, który adoptuje ich oboje.🍀🍀🍀
Są bardzo różni – Bary spokojny, miły, trochę nieśmiały, ale lubiący człowieka, Dzika, zgodnie z imieniem, jest nieufna, ale nie jest agresywna.

Borówka

Borówka

Życie Borówki nie było usłane różami . Do schroniska trafiła 7 długich lat temu, wraz ze swoim rodzeństwem, kiedy była jeszcze dzieciakiem. Już wtedy widać było, że psiaki dużo przeszły i nie ufają ludziom. Jednak rodzeństwo Borówki znalazło domy, a ona jedna nie. Była taka sama jak one, ale po prostu nie miała szczęścia. To takie przykre😢
Teraz Borówka WYRWAŁA SIĘ Z RAMION ŚMIERCI🧟‍♀️ po ugryzieniu przez kleszcza. Walczyła bardzo mocno i co ? Na próżno? To tak ma wyglądać jej życie. Bo co, bo nie jest przebojowa, bo nie włazi na kolana, bo nie merda ogonem przy pierwszym spotkaniu, bo nie wyciąga łapek przez kraty?😖
W stosunku do człowieka jest nieufna i nieco wycofana, ale da się nad tym popracować, chociaż wiadomo, że nie będzie łatwo. Dobrze by było gdyby trafiła do domu, w którym jest już inny pies. Biegając po wybiegu, pilnuje się swojego kolegi z kojca tak jakby szukała w nim wsparcia.

Czy ktoś odważy się pokochać naszą Boróweczkę? A może jakiś dom tymczasowy, który pomógłby jej się otworzyć?

Bela

Bela

Ok 7 letnia suczka średniej wielkości. Trafiła do schroniska z gminy Wysokie w 2011 roku jako 7 miesięczny szczeniak. Dogaduje się z innymi psami. Łagodna w stosunku do ludzi. Podchodzi, daje się pogłaskać po czym od razu ucieka. Została wysterylizowana.

Pysia

Pysia

Pysia jest młodym psiakiem, który do człowieka podchodzi z dozą nieufności i potrzebuje chwilę, aby zdobyć zaufanie. Pysia ma za sobą trudną przeszłość. Pysia została znaleziona koło sklepu Kaufland w Świdniku. Pysia była przeganiana przez ludzi. Dokarmiała ją pani Renata. W naszym schronisku czeka na właściciela, który ją natychmiast pokocha.

Schronisko w Krzesimowie - jak możesz pomóc podopiecznym schroniska - adopcje psów, suczek, szczeniaków, psów starszych lub chorych

Jak możesz pomóc?

nie da się opisać psiej wdzięczności

Głównym sposobem pomocy o którą najbardziej prosimy to pomoc w adopcjach. Zachęcaj znajomych i rodzinę do adopcji psiaków. Informuj wszystkich o istnieniu naszego schroniska, o wspaniałych psach jakie czekają na własne domy.
Dzięki fundacji Młodzi Młodym nasze schronisko ma możliwość zbierania 1% podatku. Zachęcamy zatem do przekazania 1% dla Krzesimowskich psiaków - to nic nie kosztuje!
Rób zakupy online poprzez stronę fanimani.pl gdzie możesz wybrać nasze schronisko jako organizację, której zostanie przekazany procent wartości sprzedaży.

Wesprzyj finansowo naszych podopiecznych:
Świdnickie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami
32 1240 5497 1111 0000 5006 4065

Schronisko w Krzesimowie wspierają