Psy do adopcji - Schronisko w Krzesimowie

Wolontariat

Kochasz zwierzęta?
Żadne psie istnienie nie jest Ci obojętne?
Czujesz, że pomaganie psom to Twoje powołanie?
W takim razie – dołącz do nas i razem odmieniajmy psie losy!

W naszym schronisku przebywa aktualnie ok. 650 psów. Wszystkie potrzebują opieki i pomocy. Twojej pomocy. Dlatego też potrzebujemy właśnie Ciebie, by poprawiać życie naszych czworonożnych przyjaciół. Jeżeli chcesz, tak jak my, przyczyniać się do tego – dołącz do nas.
Przygotowaliśmy kilka rodzajów wolontariatu:

Wolontariat internetowy

Internetowy wolontariat jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą nam pomagać, ale nie mają czasu, mieszkają za daleko, bądź brak im predyspozycji do bezpośredniej pracy z psami. Wolontariusze internetowi zajmować się będą:

 • Ogłoszeniami na portalach i forach internetowych:
  Bardzo zależy nam, aby schronisko było tylko przejściowym miejscem na drodze życia psa, by spędziło tu jak najmniejszą część swojego życia. Właśnie dlatego tak ważne jest ogłaszanie naszych psów w sieci. Im więcej zakamarków Internetu zostanie zapełnione informacjami na temat naszych podopiecznych, tym większe prawdopodobieństwo jego udanej adopcji! Wolontariusze dostawać będą mailowo paczki plików, zawierające zdjęcia oraz opisy poszczególnych psiaków. Następnie ich zadaniem będzie wystawienie informacji o możliwości adopcji czworonogów na różnych portalach, fotach oraz stronach internetowych. Wolontariusz dostaje od nas również informacje w momencie, gdy któryś z psiaków został oddany do adopcji, aby mógł wykasować niepotrzebne ogłoszenie z sieci.
 • Graficy:
  Potrzebujemy ludzi, którzy znają się na grafice i chcieliby pomóc nam w tworzeniu wszelkich prac graficznych. Chodzi nam między innymi o tworzenie wizytówek, plakatów, ulotek i różnych grafik dotyczących np. organizowanych przez nas akcji.
 • Kontakt z fundacjami, stowarzyszeniami miłośników danych ras:
  Zdarza się tak, że do naszego schroniska trafiają również psy rasowe. Istnieje wiele fundacji i stowarzyszeń poświęconych danym rasom, które mogłyby pomóc nam w opiece oraz znalezieniu domów dla psiaków. Dlatego szukamy wolontariuszy, którzy kontaktowaliby się z nimi prosząc o pomoc.
 • Szukanie chętnych do współpracy platform:
  Niektóre sklepy internetowe posiadają możliwość przeznaczania procentu z zakupów na dane schronisko. Chcemy, aby wolontariusze znajdowali takie opcje i nawiązywali z nimi współpracę. Interesują nas również fora i strony internetowe, na których byłaby możliwość wstawienia bannera bądź linka do strony internetowej schroniska.
 • Redaktorzy tekstów na facebooka oraz stronę internetową:
  Poszukujemy osób, które mogłyby pisać teksty o aktualnościach czy akcjach, które mają miejsce w naszym schronisku. Wolontariusze dostawać będą od nas telefon lub wiadomość z informacjami, które należałoby jakoś scalić i ciekawie opisać, aby miało to „ręce i nogi”. :)

Wolontariat zbiórkowy

Jesteś komunikatywny? Masz charyzmę? Potrafisz rozmawiać z ludźmi i załatwić wiele rzeczy? W takim razie wolontariat zbiórkowy jest właśnie dla Ciebie!
Oto, czym się tutaj zajmujemy:

 • Szukanie chętnych do współpracy placówek:
  Markety, szkoły, sklepy – rozmawianie z właścicielami/kierownikami o chęci i możliwości współpracy w organizowaniu zbiórek, promocji schroniska, rozwieszania plakatów, wystawiania puszek, zostawiania ulotek i wizytówek.
 • Organizowanie zbiórek pieniężnych/rzeczowych w placówkach:
  Gdy już jest załatwiona zgoda, trzeba zbiórkę mądrze i sprawnie poprowadzić. Wolontariusze zajmować się będą wystawianiem puszek, podpisywaniem zgody na przeprowadzanie zbiórek z dyrektorami szkół/właścicielami lokali, rozliczaniem zbiórek publicznych (w systemie zbiorki.gov.pl), organizowaniem pozwoleń na akcje w urzędzie miasta, wystawianiem pudeł na dary rzeczowe, organizowaniem wirtualnych adopcji w placówkach (prezentacja psów, które można wirtualnie adoptować, poprzez spacje lnie przygotowane karty oraz dostarczanie informacji o losach psa jego wirtualnym opiekunom) itp.
 • Czynny udział w akcjach promujących:
  Między innymi będą to akcje adopcyjne, zbiórkowe, marketingowe, wszelkie zwierzopikniki, zajęcia edukacyjne i pokazowe w szkołach. Na tego typu imprezy zwykle zabieramy psy z naszego schroniska. Podczas spotkania jednym psem opiekuje się jeden wolontariusz, dlatego też pragniemy, aby było nas jak najwięcej, aby więcej psiaków mogło się zaprezentować!
 • Nowe pomysły na akcje:
  Czekamy na Twoje propozycje! Jesteśmy otwarci na nowe pomysły, które przyczynią się do polepszenia sytuacji psiaków ze schroniska.
 • Szukanie sponsorów i darczyńców:
  Zależy nam na nawiązaniu jak największej ilości kontaktów z osobami/firmami, które chcą wesprzeć naszych podopiecznych. Uważamy, że pomaganie jest teraz bardzo dobrze odbieranie przez ludzi i znajdą się działalności chcące z nami współpracować.

Wolontariat pracujący

Jeśli jesteś złotą rączką i umiesz naprawić wszystko, bądź studiujesz/skończyłeś studiować/znasz się na prawie dotyczącym zwierząt –potrzebujemy Cię. Sprawy, którymi byś się zajmował to:

 • Pomoc prawna:
  Niestety może zdarzyć się i tak, że będziemy musieli potrzebować pomocy prawnika, aby uratować los jakiegoś psiaka. Kontakt i możliwość porady z osobami znającymi się na tego typu rzeczach są nam bardzo potrzebne.
 • Pomoc przy naprawach w schronisku:
  Naprawa boksów, wybiegów.
 • Budowa nowych bud:
  Każdy z naszych psiaków ma dostęp do budy, jednak niestety – ‘zużywają się’. Chcemy wymienić stare, niespełniające swojego przeznaczenia budy na nowe, trwalsze i bardziej odpowiednie.
 • Pomoc z transportem zwierząt:
  Chcemy, aby osoby posiadające prawo jazdy oraz samochód pomagały nam w transporcie ludzi, którzy nie mają możliwości przyjechania na własną rękę do schroniska po psa, psów na akcje promujące, przewóz rzeczy zebranych w zbiórkach itp.

Wolontariat psi

Ten rodzaj wolontariatu jest dla osób, które mają rękę do zwierząt – potrafią się nimi zajmować oraz rozumieją je.

Pamiętaj, że decydując się na bezpośredni kontakt z psami, decydujesz się na zgłaszanie regularnej dyspozycyjności i podpisujesz specjalnie orzeczenie, które mówi o Twojej świadomie podjętej decyzji i świadomości ryzyka wystąpienia zdarzeń losowych.
Tutaj wolontariusze zajmować się będą:

 • Oswajaniem
 • Socjalizacją
 • Pielęgnacją
 • Doglądaniem i kontrolowaniem stanu zdrowia
 • Spacerami
 • Sprzątaniem

Psi wolontariat to zdecydowanie „brudna robota”. Polega on głównie na pomocy pracownikom w ich codziennych obowiązkach – sprzątanie boksów, karmienie, zmiana wody, mycie misek, mycie wybiegów.
Zachęcamy do tego typu pomocy konkretne, zdecydowane i pełne zapału oraz siły osoby, którym nic co psie nie jest obce. ;)

Potrzebujemy wolontariuszy w KAŻDEJ z tych dziedzin. Każde zgłoszenie jest dla nas ważne i na każde odpowiemy najszybciej jak to tylko będzie możliwe. :)

Zgłoszenie prosimy wysyłać na adres mailowy: adopcje@krzesimow-schronisko.pl W zgłoszeniu należy zamieścić swoje imię i nazwisko, wiek, numer telefonu, miejsce zamieszkania, rodzaj wolontariatu do którego chcesz się zapisać i to czym konkretnie chciałbyś się zajmować oraz swoje ewentualne doświadczenie.

Wolontariusze zostaną dodani do specjalnie utworzonej grupy facebookowej, gdzie będziemy mogli się porozumiewać i dopracowywać wszelkie szczegóły dotyczące naszych działań.

W razie jakichkolwiek pytań dzwoń do Sylwii, koordynatora wolontariatu – tel. 500-508-299

Schronisko w Krzesimowie - jak możesz pomóc podopiecznym schroniska - adopcje psów, suczek, szczeniaków, psów starszych lub chorych

Jak możesz pomóc?

nie da się opisać psiej wdzięczności

Głównym sposobem pomocy o którą najbardziej prosimy to pomoc w adopcjach. Zachęcaj znajomych i rodzinę do adopcji psiaków. Informuj wszystkich o istnieniu naszego schroniska, o wspaniałych psach jakie czekają na własne domy.
Dzięki fundacji Młodzi Młodym nasze schronisko ma możliwość zbierania 1% podatku. Zachęcamy zatem do przekazania 1% dla Krzesimowskich psiaków - to nic nie kosztuje!
Rób zakupy online poprzez stronę fanimani.pl gdzie możesz wybrać nasze schronisko jako organizację, której zostanie przekazany procent wartości sprzedaży.

Wesprzyj finansowo naszych podopiecznych:
Świdnickie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami
32 1240 5497 1111 0000 5006 4065

Schronisko w Krzesimowie wspierają